Достатньо додати в банку при заквасці огірків лише один інгредієнт, і в результаті огірки залишаться міцними та хрусткими аж до наступного літа.
Подробиці
Спочатку овочі, які підготовлені для консервації, слід замочити в холодній воді на дві-три години.
В цей час можна займатися підготовкою тари. Банки слід обдати окропом, а потім можна приступити до укладання зелені та спецій.
Так, помістіть на дно ємності лист хрону, листя смородини та вишні, лавровий листок, пару гілочок петрушки та кілька гілочок кропу.
Якщо у вас випадково опинився під рукою запас дубової кори, можна відправити до банку і його.
Для гостроти деякі господині закидають разом із рештою інгредієнтів гіркий перець. Крім цього, обов’язково додати часник та перець горошком – чорний та запашний.
Після того, як основа з трав і спецій буде готова, можна викласти огірки. При цьому обрізати їхні хвостики зовсім не обов’язково.
Залишилось підготувати маринад. Для цього на літр холодної кип’яченої води потрібно 2 столові ложки кам’яної солі. Залийте огірки розчином що вийшов і залиште банки, накривши марлею, на 3 дні.
Після закінчення зазначеного терміну приберіть піну, яка утворилася зверху, протріть шийку банки і додайте секретний інгредієнт – горілку.
У трилітрову банку слід влити 7-8 столових ложок та закрити їх простерилізованими капроновими або металевими кришками.
Зберігають консервовані огірки з додаванням горілки у темному та прохолодному приміщенні.