Останніми роками електронні сигарети набирають популярності. Чому? Тому що існує поширена думка, що випарники безпечніші за звичайні цигарки. Крім того, електронні сигарети мають приємні смаки, від них немає неприємного запаху, а значить — вони кращі. Але чи це так? Розповідаємо, чому електронні сигарети не менші (а в деяких випадках навіть більше) небезпечні звичайних цигарок.
Почнемо з того, що електронні сигарети містять нікотин, причому найчастіше навіть більше, ніж звичайні. Нікотин – наркотична речовина, яка викликає залежність.
Чим більше в організм проникає нікотину, тим вищий ризик різних захворювань — від атеросклерозу до серцевої недостатності. Його вдихання за допомогою електронних пристроїв призводить до ще більш серйозних негативних наслідків, ніж при звичайному тютюнопалінні: в першу чергу до значно швидшого виникнення залежності, а також до серцево-судинних захворювань, безпліддя, когнітивних розладів, злоякісних новоутворень і багатьох не менш серйозних проблем .
СЕРЕД НАЙМЕНШ НЕБЕЗПЕЧНИХ НАСЛІДКІВ — СПОВІЛЬНЕНЕ ВИРОБЛЕННЯ КОЛАГЕНА, А ЗНАЧИТЬ І ПЕРЕДЧАСНЕ СТАРІННЯ.
При палінні звичайних цигарок в організм потрапляє чадний газ. Для організму людини чадний газ – найсильніша отрута. Він проникає з легенів у кровоносну систему, де поєднується з гемоглобіном. У результаті кров втрачає здатність переносити та доставляти тканинам кисень, і організм дуже швидко починає відчувати його дефіцит.
Саме тому електронні сигарети вважаються «кориснішими» тільки тому, що при їх використанні немає горіння, а отже — немає шкоди від чадного газу.
Однак, в рідині для електронних сигарет додають спеціальні речовини-випарники – гліцерин, пропіленгліколь, олійний розчин вітаміну E та інші добавки. При нагріванні ці речовини повинні випаровуватися, проте частково потрапляють у легені як краплі і осідають там. Осілі в легенях краплі випарників, утворюють на внутрішній поверхні легень олійну плівку. Коли краплі олії проникають у легені, організм розпізнає їх як сторонній об’єкт і видає імунну відповідь, що запускає запальні реакції.
Серед найменш небезпечних наслідків — уповільнення вироблення колагену, а отже, і передчасне старіння. Крім того, хронічне запалення підвищує ризик виникнення серцево-судинних захворювань, які залишаються найпоширенішою у світі причиною смерті.
Спочатку вейпи та електронні випарники з’явилися на ринку, як більш безпечна заміна цигарок для тих, кому складно відмовитися від шкідливої звички. У результаті вони стали популярною розвагою серед мільйонів людей, які не готові курити звичайні цигарки, а значить — у рази підвищилася кількість залежних від паління.