Іноді не щастить, ви кавун наче й простукали, і хвостик перевірили, але приносите додому, розрізаєте, пробуєте, а він несмачний. Недостатньо солодкий, незрілий, загалом, їсти його зовсім не хочеться. Викидати теж. Що робити? Розповідаємо.
М’якуш можна пустити для приготування напоїв — різноманітних лимонадів, пуншів, безалкогольних та алкогольних коктейлів — солодкі сиропи та алкоголь легко маскують смак несолодкого кавуна.
З скоринок можна зварити варення.
Варення з кавунових кірок
Складові:
- На 1 кг кірок
- Цукор – 1,5 кг
- Вода – 500 мл
- Лимонна цедра – за смаком
Приготування:
- Кавунні кірки очистити від зовнішньої шкірки і червоної частини кавуна, нарізати їх шматочками 3-5 см, покласти в каструлю і залити окропом, варити 5-10 хвилин. Після цього відкинути на сито і охолодити.
- Окремо зварити концентрований цукровий сироп. Цукор залити водою і помішуючи довести до кипіння. Коли цукор повністю розчиниться, додати цедру чи лимонний сік.
- Коли сироп буде готовий, перекласти в нього проварені кавунові скоринки і варити в сиропі 20 хвилин. Потім вимкнути вогонь і дати настоятися 2-3 години.
- Потім повторити цю операцію, після чого зняти з вогню та залишити шматочки кавуна в сиропі на 2-3 години.
- Втретє варення поставити на слабкий вогонь і варити до готовності — кірки мають стати прозорими. Варення готове.
Крім того, кавун можна засолити – смак на любителя, але багатьом ця закуска дуже подобається.
Засолювати необхідно як огірки: нарізати кавун часточками, разом зі шкіркою скласти в 3-літрову банку, додати ложку солі, три ложки цукрового піску, 75 грамів 9% столового оцту і залити все до верху окропом, накрити рушником або марлею і залишити на пару днів за кімнатної температури. Потім можна охолодити в холодильнику і подавати солоний кавун як закуску.
Солоний кавун можна додавати до салатів.