...

4 причини, чому стрес може бути корисним

Підпишіться на нас:

Ми постійно чуємо, що стрес шкідливий для здоров’я. І це змушує нас нервувати ще більше. Але нервове збудження – не завжди погано, адже насправді людина еволюціонувала саме завдяки стресу. Тільки коли він стає хронічним або коли ми відчуваємо, що більше не контролюємо ситуацію, це негативно позначається на здоров’ї.

Розповідаємо чотири причини, чому стрес іноді може приносити користь вашому мозку та тілу.

Стрес допомагає підвищити розумові здібності

Несильний стрес стимулює вироблення в мозку хімічних речовин, які називаються  нейротрофини, і зміцнюють зв’язок між нейронами у мозку. Фактично це може бути основним механізмом, за допомогою якого стрес допомагає підвищити продуктивність і концентрацію. Крім того, дослідження на тваринах показали, що реакція організму на стрес може тимчасово покращити пам’ять та успішність.

Може допомогти підвищити імунітет – але в короткостроковій перспективі

Коли організм відчуває стрес, він готується до травми чи інфекції. Один із способів зробити це — продукувати додаткові хімічні речовини, які допомагають регулювати імунну систему, забезпечуючи принаймні тимчасовий захисний імпульс. Але такий ефект працює лише у короткостроковій перспективі.

Може зробити вас морально сильнішим

Згідно з численними дослідженнями, вміння справлятися зі стресовими ситуаціями може у майбутньому полегшити різні нервові ситуації. Вплив стресових подій, що повторюється, дає можливість розвинути як фізичне, так і психологічне почуття контролю, тому в подальшому стрес буде переживатися простіше, так як ви буде вже «загартовані». Крім того, хоч хронічний стрес і пошкоджує нашу ДНК і РНК, помірний рівень щоденного стресу, що сприймається, насправді підвищує «психобіологічну стійкість».

Стрес мотивує на успіх

Хороший стрес, також відомий як еустресс, може бути саме тим, що потрібно для виконання роботи. Наприклад, стрес від дедлайну, що наближається, буде стимулювати вас, щоб швидко і продуктивно виконати роботу. Головне, розглядати стресові ситуації як виклик, а не як непереборну перешкоду, яку неможливо подолати. Еустресс також може допомогти вам увійти в стан «потоку», загострення свідомості та повного занурення у діяльність.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я