Капуста буває рання, середня та пізньостигла. Ці моменти визначають термін зберігання урожаю. Якщо ранню капусту вирощують для того, щоб відразу ж вживати в їжу, то на зберігання залишають середні та пізньостиглі сорти. В основному це досить пухкі та соковиті качани. Вони хороші для салатів, голубців і таке інше.
Подробиці
Середньопізня та пізня капуста підлягає збиранню у другій половині вересня.
Останньою ознакою, що осінні сорти дозріли, є їхнє розтріскування. Зберігатися такий урожай не буде, тож його пускають на переробку. Залишають на зиму тільки цілі та непошкоджені качани.
Щоб качани не почали тріскатись раніше часу, можна частково підрубати коріння рослини. Можна просто трохи потягнути качани вгору.
Проста хитрість позбавить частини підживлення і капуста перестане активно накопичувати вологу, що запобігатиме неприємності.
Як визначити стиглість капусти
Ви не помилитеся, якщо натиснете на качан. Щільні екземпляри можна зрізати та прибрати на зберігання.
Якщо звикли орієнтуватися за часом чи погодою, то чекайте, коли денна температура повітря опуститься до 3-5 градусів Цельсія вище нуля. Важливо, щоб нічна температура не опускалася до мінусових позначок.
Щоб качани добре лежали, потрібно зрізати “ніжку” відступивши 2-3 см, а також залишити верхнє листя.
Обробка перед зберіганням
Існує старий і простий спосіб позбутися шкідників, що засіли в качанах. Для цього зрізану капусту на 15-20 хвилин занурюють у сольовий розчин. Він готується зі 100 гр солі на 10 літрів води.
Опускають качан “ніжкою” вниз, після чого обов’язково просушують. Потім можна припудрити качани крейдою, видалити зелене листя і обернути капусту в газету.
Температура зберігання повинна бути вище 1-5 градусів Цельсія, а вологість повітря до 70 %.