Ми всі живемо в таких реаліях, де всі намагаються більше заробити шляхом зниження якості товарів, продуктів. Тільки й встигай дізнаватися інформацію, що та як треба вибирати. Сьогодні говоримо про правильний вибір оливкової олії. Не все те золото, що стоїть на полицях в магазинах.
Критерії вибору оливкової олії
Потрібно починати з пляшки. Оливкова олія повинна бути розфасована або в бляшані банки або в скляні пляшки темного кольору. Якщо олія продається у світлому склі, вона швидко окиснюється та псується.
Перевіряйте уважно інформацію на етикетках. На них повинні бути вказані сертифікати якості.

Якісна оливкова олія повинна мати вказаний показник кислотності. В ідеалі він становить 0,2 або 0,5%. Максимальний 0,8%. Якщо такого не вказано, таку олію не беріть.
Зокрема, на пляшці виробник зобов’язаний вказувати регіон, де було вироблено олію. Якщо написано просто, що вироблено в Італії, то це ризик попасти на низькоякісну олію. Олію виготовляють також в Греції та Іспанії. В цих країнах найкращі виробники на думку споживачів.
Найкращий варіант та найкорисніший різновид — нерафінована олія холодного віджиму. Це позначається надписом Cold Extraction або Estratto a freddo.
Перевіряйте термін придатності олії. Якщо вказано, що до кінця залишилось буквально 6 місяців, тоді краще не беріть. Загалом термін придатності повинен бути 18-24 місяці. Отже, уважно читайте етикетки та не давайте можливості себе обманути.
Читайте також:
Як за одну хвилину визначити, що вершкове масло низької якості