Серед народних методів для підживлення рослин популярно використовувати золу. На перший погляд, вона абсолютно безпечна. Розсипав на грядку та справа зроблена. Не все так просто. Зола не є універсальним засобом для всіх рослин. Її потрібно використовувати обмежено та з розумом, щоб не наробити шкоди посадкам.
Ризики використання золи
Найперше, що треба пам’ятати: зола робить ґрунт лужним. На ділянці, де планується вирощування огірків, він повинен бути нейтральним або слабокислим. Тому під огірки зола точно зайва.
Наступна ситуація. Припустимо, що ґрунт вже є лужним. І ви додаєте до нього золу. Нехай вона якісна, але користі це не зробить. Зола у лужному ґрунті створює ризик зробити кореням опіки, стати причиною хлорозу.
Якщо на початку сезону при висаджуванні додавати золу в лунки розсади, також можливий негативний ефект. Зола може стати причиною гальмування розвитку. Зокрема, зола перетворює фосфор на непридатний для засвоєння рослинами.
Помилки в застосуванні золи можуть стати причиною дисбалансу між калієм та кальцієм. Залежить від її якості, з чого вона була зроблена. При вирощуванні помідорів чи перців дефіцит кальцію може призвести до виникнення вершинної гнилі.
Використання золи повинно бути обґрунтованим. Просто так всюди її сипати та заливати зольним розчином — погана ідея. Потрібно знати pH ґрунту та розуміти, до чого призведе в тому чи іншому випадку підживлення популярним народним засобом.
Читайте також:
Посадіть після цибулі цю рослину для відновлення ґрунту
Підживлення для моркви наприкінці липня, якщо росте на бідних ґрунтах