Озимий часник готується до вибирання з грядки. Головне — не пропустити правильний період, щоб головки не почали розвалюватися на окремі зубки. Коли часник викопали, його потрібно підсушити. На цьому етапі дачники іноді припускаються помилок. Наприклад, залишають часник лежати на грядці.
Чому це помилка
Часник на сонці залишають на ґрунті лежати не довше 30 хвилин. Цього цілком достатньо. Далі його переносять під накриття досушуватися без попадання прямого сонячного проміння.
Тривале знаходження часнику на сонці призводить до опіків. В результаті замість підсушування він псується. Надалі це зменшується його лежкість.
Агрономи рекомендують два варіанти підготовки часнику до зберігання. Можна обтрусити руками землю з головок та сушити у такому вигляді або можна помити відразу, обрізати коріння. Митий часник замочіть на 30 хвилин в розчині з сінною паличкою. Це суттєво збільшить лежкість часнику.
Зверніть увагу, що зелену частину залишають після викопування. На етапі підсихання з бадилля поживні речовини переходять в головки і часник продовжує достигати.
Читайте також на сайті:
Для чого дачники розкладають пасинки помідорів біля кущів смородини
Як врятувати кущ смородини від двох видів тлі
Не залишайте грядку після часнику та цибулі пустою: ґрунту потрібні сидерати