Багато людей вважають блакитні очі привабливими та особливими. Порівнюють і з небом, озерами, морем. Настільки блакитні, що в них можна втопитися. Можна, але не треба. Генетики виявили, де саме вперше стався збій в генних мутаціях, які призвели до появи блакитного кольору очей.
Історія блакитного гена очей
У наших пращурів абсолютно у всіх очі були темними. Але потім відбулась генетична мутація. Про це розповів Ханс Ейберг, доцент кафедри кліткової та молекулярної медицини з Копенгагенського університету. Приблизно 7-12 000 тому на території Кримського півострова жила людина, яка мала мутований ген OCA2. Саме з нього почалося розповсюдження блакитних очей.
Генетики провели дослідження і виявили, що 600 000 людей є носіями цієї унікальної генетичної особливості. Тільки серед представників кримських татар таких 25%.
Цікаві факти про блакитні очі
Порівняно з карими очима в блакитних менше меланіну. Він є пігментом коричневого кольору. Відповідно, у блакитнооких людей його набагато менше. Цікаво, що в темноті краще бачать саме люди зі світлими очима, а ще без проблем можуть прочитати текст при поганому освітленні.
Разом з плюсами є також і мінуси. Люди з блакитними очима мають високий ступінь розвитку раку та дегенерації жовтої плями. Тому потрібно захищати очі та уникати занадто яскравих джерел світла.
Читайте також на сайті:
Вчені розповіли, що 2080 року банани можуть зникнути з магазинів