...
ГоловнаДімЩо робити, якщо на гілках смородини після зими круглі бруньки

Що робити, якщо на гілках смородини після зими круглі бруньки

Підпишіться на нас:

Кущі смородини при коректному догляді та вирощуванні не мають жодних складнощів та побічних ефектів. А саме таким є прояв круглих бруньок. Хтось думає, що вони є квітковими бруньками, але це категорично не так. Що вони означають та як діяти при їх виявленні, читайте далі в дописі.

Круглі бруньки на смородині

Брунька з кліщами
Брунька з кліщами

Огляньте навесні кожну гілку смородинового куща. В нормі бруньки повинні бути витягнутими. Якщо є круглі, це означає, що на вашій смородині оселився, зимував та розмножується бруньковий кліщ.

Кожну круглу бруньку потрібно виламувати. Так, робота потребує терпіння, щоб оглянути все. Але це найдієвіший спосіб зменшити можливу популяцію шкідника. Знайти круглі бруньки можна на смородині як чорній, так і червоній, білій. Окрім того, бруньковий кліщ може оселитися на аґрусі.

Прояви шкідника

Пошкоджений кущ, якщо не видаляти бруньки, ще до цвітіння почне проявляти ознаки пошкодження. Не буде рівномірного розвитку пагонів, будуть осипатися зав’язі, кущ втратить нормальний вигляд. Поступово буде ставати слабким та зав’яне.

Якщо кущ сильно пошкоджений, агони потрібно зрізати. Нехай він краще омолоджується, ніж ви його повністю втратите. Можна використовувати засоби для обробки, якщо не впевнені в знищенні кліща обриванням бруньок. Зверніть увагу, що бруньковий кліщ є комахою, тому в цьому випадку використовують акарициди, а не інсектициди.

Важливий момент: зрізані пошкоджені гілки та зібрані бруньки не викидають у смітник чи компост. Потрібно виключно спалювати.

Читайте також:

Підживлення, з яким помідори виростуть великими та м’ясистими

29 березня

В тренді

Ще новини:

П’ять рослин, які можна посадити поруч з півоніями на клумбі

Півонії прекрасні, а тому вони цілком можуть рости самостійно без жодних сусідських стосунків з іншими рослинами. При бажанні...

П’ять правил для вирощування редиски розміром з куряче яйце

Сезон редиски ніхто та ніколи не пропускає, якщо є дача та грядки. Найпопулярніший коренеплід весни швидко росте та...

Коли треба пікірувати помідори, щоб розсада була міцна й загартована

Помідори — сходять швидко, ростуть ще швидше, а потім — бац! — і починають витягуватись, падати, сердитися. І...

5 принципів правильної сівозміни на городі без перевтоми для ґрунту

Є така річ, як сівозміна. І не для галочки в зошиті, а щоб город щороку радував, а не...