Поласувати шоколадом стало не просто приємно, а надзвичайно модно. Якщо ви не куштували відомий дубайський шоколад, тоді просто відстали від тенденцій. Але не все так однозначно, наскільки хотілося б про це думати. Експерти в Німеччині з фонду Stiftung Warentest протестували плитки популярного шоколаду та виявили не надто втішні результати.
Що знайшли в шоколаді
Дубайський шоколад став феєрично популярним. Начинка з фісташковою пастою та нитками з тіста кадаїф. Всі хотіли та досі хочуть скуштувати хоча б шматочок відомої шоколадки.
В Німеччині шоколад роблять місцеві кондитерські та продають імпортований з інших країн. Але називають його тут «В дубайському стилі», щоб не вводити людей в оману та розуміння, що це копія.
Незалежна експертиза різних плиток шоколаду показала не надто втішні результати. Перевірці підлягали як плитки місцевого приготування, так і з Туреччини, Нідерландів та безпосередньо з Дубаю. Експерти Stiftung Warentest заявили, що не виявили нічого з заявлених виробниками «легендарних смаків» та «високої якості інгредієнтів». В середньому вартість шоколаду за 100 г становить від 7 до 25 євро.
В шоколаді було виявлено шкідливі компоненти. Дубайські зразки містили гліцидилові ефіри та 3-монохлорпропандіол. Ці сполуки виникають в процесі рафінації рослинної олії, переважно пальмовій олії. Їх вважають потенційно канцерогенними. Зокрема, в дубайських екземплярах знайшли цвілеві гриби, які виділяли афлатоксини. Щоб заспокоїти потенційних покупців та гурманів, експерти зазначили, що ризику для здоров’я дубайський шоколад не становить, але заявленої високої якості немає.
Щодо інших плиток з дослідження. В них не було виявлено шкідливих компонентів, але й особливістю щодо начинки вони не відрізнялися. Переважно відчувався горіховий смак, але не фісташковий. Тільки в одній дубайській плитці він був присутнім. Перевірені екземпляри мали переважно начинку з цукру, рослинної олії, ароматизаторів та барвників. На додачу до цього ще й було оманливе маркування щодо вмісту начинки.
В результаті фонд Stiftung Warentest зробив висновок, що популярність «Дубайського шоколаду» є маркетингом та не є обґрунтованою щодо смаку та якості.
Читайте також: