...
ГоловнаДімТипові помилки городників, які садять солодкий перець

Типові помилки городників, які садять солодкий перець

Підпишіться на нас:

Солодкий перець – рослина з характером. Він не любить холод, образливо реагує на пересадку і може ціле літо стояти на грядці, демонстративно не даючи плодів, якщо щось йому не сподобається. А найгірше те, що багато хто сам того не розуміючи, псує врожай ще на етапі посадки. Будемо розбиратися, що зазвичай роблять не так і, як це виправити.

Помилка №1. Сіють перець занадто рано або занадто пізно

Перець – не редиска, йому потрібен час. Але якщо посіяти його надто рано, він витягнеться, ослабне, а в момент висадки у відкритий ґрунт буде більше схожий на заплутану павутину, ніж на міцну розсаду. Якщо ж посіяти занадто пізно, перець просто не встигне дати нормальний урожай.

Оптимальний час посіву – лютий – початок березня, залежно від сорту та регіону.
Якщо сієте пізніше – вибирайте ультраранні сорти, щоб вони встигли визріти.

Помилка №2. Пересаджують перець як томати – з заглибленням

Одна з найтиповіших помилок – заглиблювати перець при пересадці, як це роблять із помідорами. Але перець – це не томат, він не утворює додаткових коренів на заглибленій частині стебла. Навпаки, якщо посадити його глибше, ніж він ріс у стаканчику, він просто припинить ріст і довго буде «сидіти в образі».

Пересаджувати перець треба чітко на ту ж глибину, що він ріс у розсаднику.
Не засипати стебло землею понад рівень, до якого воно було раніше.

Помилка №3. Висаджують у відкритий ґрунт занадто рано

Перець терпіти не може холод. Якщо пересадити його у відкритий ґрунт до того, як встановиться стабільне тепло, він може або зупинитися в рості на довгий час, або просто загинути. Навіть якщо він виживе, урожай буде дрібним і млявим.

Висаджувати треба у відкритий ґрунт, коли температура не опускається нижче +15°C навіть уночі. Якщо все ж довелося висадити раніше – накрити агроволокном або пластиковими пляшками.

Помилка №4. Садять перець занадто близько одне до одного

Деякі городники чомусь думають, що якщо посадити перець густіше, буде більше плодів. Але виходить зовсім навпаки – кущі заважають один одному, затіняють, конкурують за вологу і поживні речовини, і в результаті замість здорового врожаю виходить купа дрібних, слабких перців.

Відстань між кущами має бути мінімум 30-40 см, а між рядами – 50 см. Якщо сорти високорослі – ще більше.

Помилка №5. Поливають неправильно – або заливають, або забувають

Перець – рослина з тонким балансом у питаннях води. Якщо залити його по саме “не хочу”, почнуться грибкові хвороби, і коріння може загнити. Якщо ж поливати рідко і дрібними порціями, плоди будуть дрібними та кривими.

Варто поливати теплою водою, бо від холодної перець впадає в шок. Робити рідкі, але рясні поливи, щоб вода доходила до глибоких коренів. Не заливати грядку так, щоб вона перетворювалася на болото.

Помилка №6. Висаджують поруч із гірким перцем

Багато хто не знає, що солодкий і гіркий перець легко перезапилюються. Якщо посадити їх поруч, то, швидше за все, отримаєте “сюрприз”: болгарський перець із гірчинкою.

Солодкий перець садити подалі від гіркого. Якщо місця мало, можна відгородити культури високими рослинами (наприклад, кукурудзою).

Помилка №7. Не пасинкують або, навпаки, обривають усе підряд

Перець не потребує такого пасинкування, як томати, але це не означає, що його взагалі не потрібно формувати. Якщо не видаляти нижні зайві гілки, вони тягнуть на себе поживні речовини, і замість гарних плодів виходить багато листя. Якщо ж, навпаки, обрізати всі гілки без розбору – кущ буде слабким, бо втратить природний захист.

Видаляти нижнє листя та зайві бічні пагони, щоб кущ не загущувався. Не чіпати верхівкові пагони – вони потрібні для розвитку плодів.

Щоб перець порадував великим і смачним урожаєм, важливо вчасно сіяти, не заглиблювати при пересадці, не садити густо, не заливати водою і не висаджувати поруч із гірким перцем. Якщо уникнути цих помилок, можна отримати сильні, здорові кущі, які дадуть рясний урожай, навіть якщо літо не надто тепле.

28 березня

27 березня

В тренді

Ще новини:

Що посадити в квітник в напівтіньовій зоні саду

Коли клумба на сонці, до неї виникає менше запитань. Переважно всі відразу орієнтуються, що там висадити, які рослини...

Що робити, якщо на гілках смородини після зими круглі бруньки

Кущі смородини при коректному догляді та вирощуванні не мають жодних складнощів та побічних ефектів. А саме таким є...

Коли садити червоний буряк і що додати в землю, щоб виріс солодкий

Буряк — овоч серйозний, не любить, коли йому щось підсовують абияк: холодну землю, забагато гною, компанію капусти. Якщо...

Найкращі сусіди на городі для ранньої картоплі

Посадити картоплю — пів справи, от з ким її поселити на грядці — уже стратегія. Бо як і...