Кускус можна сміливо віднести до вишуканих гарнірів, поява яких на столі не може не тішити домочадців. На перший погляд здається, що з цією стравою жодних складнощів виникнути не може, адже її просто потрібно запарити водою. Однак при правильному підході кускус виходить по-справжньому апетитним.
Правильний вид кускуса
При покупці продукту завжди звертайте увагу на його різновид, адже від цього залежатиме спосіб приготування. Нормальний кускус, наприклад, легко запарюють за допомогою гарячої води.
А ось ізраїльський варіант слід відправити на варіння, вводячи в процесі додаткові компоненти – спеції, олію, сіль.
Пропорції
Не всі господині знають про те, яким має бути ідеальне співвідношення води та кускуса. Якщо влити мало рідини, гарнір не зможе приготуватися. Якщо влити занадто багато, то консистенція вийде в’язкою та кашоподібною.
При правильному підході співвідношення води та кускуса має бути 1 до 1.
Розсипчастий гарнір
Не всі знають про маленьку хитрість, завдяки якій кускус виходить розсипчастим та апетитним. Після того як ви відправили крупу в миску, слід додати невелику кількість оливкової олії.
Цей прийом також допоможе значно покращити смакові якості гарніру.
Різноманітність смаку
Деякі просто використовують воду для приготування кускуса. В результаті гарнір виходить прісним та нудним. Якщо ж перед додаванням води використати прянощі, наприклад сіль та ароматні трави, то кускус вийде смачнішим.
Виделка або ложка
Відомо, що для рівномірного розподілу рідини кускус потрібно перемішати. Не всі бачать різницю між вилкою та ложкою, але вона існує.
Якщо скористатися ложкою, то кускус вийде з грудочками. А виделка допоможе зробити гарнір повітряним.
Час
Не слід залишати кускус на дуже довгий термін після додавання рідини. Через цю помилку замість розсипчастого гарніру можна отримати неапетитну грудку.
Тому приступати до споживання страви потрібно через 5-7 хвилин після запарювання.