Для людського організму клітковина має надважливе значення. Відповідно до рекомендацій Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я потрібно щодня вживати 400 г овочів та фруктів. Саме така кількість може задовольнити потреби організму в отриманні 30 г клітковини. Статистика свідчить, що в більшості випадків люди не доотримують потрібну дозу з раціону, що призводить до порушення роботи різних систем організму.
Клітковина є складним вуглеводом та одночасно з тим харчовим волокном. Джерелом є продукти рослинного походження. Особливість клітковини в тому, що вона не перетравлюється, але бактерії кишківника використовують її для власних робочих потреб. Звичайно, що в складі клітковини є і частина, яка підлягає перетравлюванню, але в різних продуктах співвідношення розчинних та нерозчинних видів клітковини відрізняється. Достатнє споживання рослинних продуктів сприяє не тільки живленню мікробіома. Є ще мінімум 15 причин, чому організму вона потрібна, бо протидіє:
- ожирінню;
- гіпертонії;
- метаболічному синдрому;
- цукровому діабету 2 типу;
- атеросклерозу;
- депресії;
- шкірним проблемам;
- депресії;
- захворюванням ШКТ;
- хворобі Альцгеймера;
- високому рівню глюкози;
- високому показнику холестерину;
- набрякам тіла та обличчя;
- збоям в роботі імунітету;
- зашлакованості організму.
Кожен раз, коли планується трапеза, в ній повинна бути клітковина. Перевага надається сирим овочам та фруктам. Якщо до моменту обґрунтованого споживання клітковини рослинних продуктів в раціоні було мало, тоді починати варто з термічно оброблених. Далі поступово збільшувати кількість саме сирих овочів та фруктів. Маленький сюрприз для тих, хто любить солодке. Гіркий шоколад вважається також клітковиною, тому іноді можна балувати себе корисною смакотою.