Проблема закрепів не є новою. Приблизно 40% дорослих людей та 15% дітей стикаються з цією проблемою. Незбалансоване харчування, низький рівень споживання води призводять до складнощів з дефекацією. Гастроентерологи зазначають, що проблемі можна зарадити.
Профілактика закрепів
Найперше потрібно звернути увагу на раціон. В ньому повинно бути достатня кількість клітковини. При її дефіциті, моторика кишківника порушується. До причин виникнення закрепів належать також депресія, стреси, малорухливий спосіб життя, хвороби шлунково-кишкового тракту. Для профілактики та лікування спочатку потрібно виключити патології, а далі можна переходити до профілактичних засобів.
Найкраща профілактика та боротьба з закрепами — це ввести в раціон продукти, які допоможуть покращити моторику кишківника та своєчасно його звільняти від накопичених відходів:
- Груші. Солодкі та смачні плоди. Можна споживати сирими, можна запікати, однаково будуть корисними.
- Сочевиця. Чемпіон за кількістю клітковини. Легко ввести в склад супів та інших страв. І різноманіття раціону, і користь.
- Авокадо. Багатий на корисні жири та клітковину. Підтримує роботу шлунково-кишкового тракту.
- Квашена капуста. Натуральний пробіотик для кишківника. Розм’якшує стул, а також підтримує здоров’я мікрофлори.
- Буряк. В складі коренеплоду пребіотики та клітковина. Допомагає нормалізувати травлення. Можна використовувати в салатах, супах, а також запікати з часником.
Гастроентерологи рекомендують вводити в раціон більше овочів та фруктів, ягоди, рослинну олію, чорнослив. При закрепах з раціону тимчасово прибирають рисову крупу, картопляне пюре, макарони, редьку, молоко, шоколад, міцний чай. Кількість споживання чистої води збільшують до 1,5 л на день. При дотриманні принципів дієтичного харчування проблема з закрепами буде вирішена.