...
ГоловнаЗдоров'яВчені з'ясували, як вживання кави вранці може принести користь для здоров’я серця

Вчені з’ясували, як вживання кави вранці може принести користь для здоров’я серця

Згідно з дослідженням, опублікованим у вівторок, вживання кави вранці може принести користь для здоров’я серця, порівняно з питтям кави протягом дня або невживанням взагалі.

Підпишіться на нас:

Вчені з кількох університетів США досліджували вплив вживання кави вранці на здоров’я серця та ризик смерті у понад 40 000 дорослих, які взяли участь в Національному дослідженні здоров’я та харчування США (NHANES) між 1999 і 2018 роками.

Переглядаючи записи про смертність за період до 10 років після початку NHANES, вчені виявили зв’язок між ризиком смерті — від будь-якої або конкретно серцевої хвороби — та звичками учасників до вживання кави.

«Це перше дослідження, в якому перевіряються закономірності вживання кави та наслідки для здоров’я», — сказав у заяві професор Лу Ці з Університету Тулейна в Новому Орлеані, який керував дослідженням. «Наші результати показують, що важливо не тільки те, чи ви п’єте каву і скільки ви її п’єте, але й час доби, коли ви це робите. Зазвичай ми не даємо порад щодо часу в наших дієтичних рекомендаціях, але, можливо, нам варто подумати про це в майбутньому», — продовжив Ці.

За даними Центру з контролю та профілактики захворювань, серцево-судинні захворювання є основною причиною смерті в США, вбиваючи одну людину кожні 33 секунди.

Ці та його команда виявили, що ті, хто п’є ранкову каву, мали на 16 відсотків менше шансів померти з будь-якої причини та на 31 відсоток менше ймовірність померти саме від серцевих захворювань порівняно з учасниками, які не пили каву.

Але учасники, які пили каву пізніше першої половини дня і хто випивав дві, три або більше чашок кави щоранку, а не одну, мають певні проблеми:

«Це дослідження не говорить нам, чому споживання кави вранці знижує ризик смерті від серцево-судинних захворювань», — сказав Ці. «Можливе пояснення полягає в тому, що споживання кави вдень або ввечері може порушити циркадні ритми та знизити рівень таких гормонів, як мелатонін. Це, у свою чергу, призводить до змін серцево-судинних факторів ризику, таких як запалення та артеріальний тиск», — додав дослідник.

Мелатонін — це гормон, який підвищується вдень або падає вночі. Найнижчий його рівень в організмі людини спостерігається вранці, а найвищий – коли ми лягаємо спати. Це один із багатьох способів, як організм змінюється протягом 24-годинного циклу. Люди без достатньої кількості мелатоніну можуть приймати його синтетичну версію в виглді ліків для сну.

Але споживання кави занадто пізно вдень може порушити ці природні ритми сонливості, що призведе до погіршення якості сну та, можливо, до більшого ризику серцевих проблем.

Це дослідження було спостережним, а це означає, що вчені не можуть бути впевнені, що вживання кави вранці спричиняє менший ризик серцево-судинних захворювань, або ці два показники просто корелюють один з одним:

«Потрібні подальші дослідження, щоб підтвердити наші висновки в інших популяціях, і нам потрібні клінічні випробування, щоб перевірити потенційний вплив зміни часу доби, коли люди п’ють каву», — сказав Ці.

Професор Томас Ф. Люшер із Королівських лікарень Бромптон і Харефілд у Великій Британії написав у супровідній редакційній статті до газети:

«Загалом ми повинні прийняти вагомі докази того, що вживання кави, особливо вранці, ймовірно, є правильним вибором. Пийте каву, але робіть це вранці!»

9 січня

В тренді

Ще новини:

Чому жінкам потрібно регулярно їсти лляну кашу

Серед різних круп та насіння особливо виділяють льон. Його властивости вражають, тому для здоров'я він просто незамінний та...

В Китаї новий вірус, який розповсюджується швидше за COVID-19

Натомість офіційні звіти Китайського центру з контролю та профілактики захворювань свідчать про те, що кількість захворювань, схожих на...

Як за аюрведичними принципами допомогти собі при переїданні

В напруженому ритмі життя постійно виникає бажання смачно поїсти. Іноді неможливо зупинитися, і руки тягнуться за ще одним...

Чим банани корисні для здоров’я

Банан не тільки смачний фрукт, але ще й дуже корисний. Лікарі радять вживати банани. Про користь бананів читайте...