Фітнес

Що таке стретчінг і в чому його користь для здоров’я

Дослівний переклад слова “стретчінг” з англійської означає “розтягування” – stretching. Тому синонімом поняття служить українське слово “розтяжка”. Зазвичай під стрейчінгом розуміють спеціальний комплекс вправ, спрямованих на розтягування всіх частин тіла, що сприяє підвищенню гнучкості.

Отже, стретчінг – це не тільки можливість сісти на поздовжній і поперечний шпагат. Такі заняття допоможуть розробити суглоби та збільшити амплітуду їхнього руху. Втім, це далеко не все, навіщо потрібна розтяжка м’язів. Займаючись такою програмою, жінка може налагодити роботу репродуктивної системи і навіть підготуватися до пологів.

Мала еластичність сухожиль і зв’язок – це основна причина спортивних та побутових травм (переломів, забитих місць, розривів, вивихів). Користь стретчинга у тому, що з його допомогою можна значно знизити ризик травмування. А це особливо актуально для людей похилого віку.

Стретчінг – це комплекс вправ, спрямований на підкачування м’язового корсету, розробку сухожиль, зв’язок та суглобів та грамотне розтягування всіх м’язів, що дозволяє надати їм гарний рельєф та підвищити якість тіла.

Розтяжка розслаблює м’язи, тому її потрібно робити обов’язково наприкінці тренування.

Користь від такого стретчингу просто величезна, адже  дозволяє на 10% збільшити результати силового тренування.

Фізика проста: під час заняття фізичними вправами м’язи скорочуються. Після тренування м’язи так і залишаються на якийсь час стиснутими. Подальше відновлення довжини м’язів називають відпочинком. Поки м’язи не повернуться до попереднього стану, не відновлять свою довжину – мозок не сприймає їх, що вони відпочили. Відсутність розтяжки після тренування затягує процес відновлення та гальмує зростання результатів. Хорошим бонусом є те, що вона запобігає скутості м’язів і зводить біль до мінімуму.

Крім цього, стретчінг також:

  • підвищує гнучкість тіла: м’язів, зв’язок та суглобів (при цьому без ризику травм)
  • виправляє поставу
  • покращує стан м’язових волокон, робить їх підтягнутими.
  • покращує циркуляцію крові
  • насичує мозок киснем
  • покращує рухливість хребта
  • покращує відтік лімфи, не дає рідини застоюватись у тканинах тіла.
  • перешкоджає відкладенню солей в організмі
  • сприяє виробленню гормону росту

Підготовка до пологів

За відсутності медичних протипоказань, розтяжка показана навіть вагітним. На етапі підготовки до пологів вона допоможе збільшити рухливість таза, покращити кровотік та роботу органів черевної порожнини. З великою ймовірністю процес родів пройде благополучно, швидко і без вираженого болю.

Схуднення

Якщо ви не розумієте, чим корисна розтяжка при схудненні, вам слід зробити кілька нескладних вправ і спостерігати за реакцією організму. Не виключено, що наступного дня у вас з’явиться невелика крепатура та біль у м’язах. Більше того, за 50 хвилин динамічного тренінгу можна спалити до 200 калл.

Заряд бадьорості

Якщо ви займаєтеся вранці, то вам забезпечений заряд бадьорості на цілий день. Вправи надають загальний тонізуючий ефект, а значить, ви не відчуватимете втому і відчуєте приплив сил.

Збільшення амплітуди

Тренування сприяють зміцненню суглобів та підвищують їх мобільність. Більше того, вони благотворно впливають на зв’язки та сухожилля. За рахунок цього збільшується амплітуда руху, та покращується якість життя.

Але розтяжка має як плюси, так і мінуси.

Такі заняття протипоказані при травмах кінцівок: у разі реабілітація здійснюється з допомогою ЛФК.

Поліпшення психоемоційного стану

Stretching – це чудова можливість зняти стрес та розслабитися. Після тренування вам гарантовано спокійний та міцний сон.

Пасевич Анна

Я - головний редактор сайту ProstoWay. Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, філологічний факультет. Працюю з текстами, орієнтуючись на сучасні тенденції та інтереси аудиторії. Вмію створювати якісний та цікавий контент на теми здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами.

Останні новиники

Експерт заявив, що українців очікує підвищення на 50% тарифів за газ, теплу воду та тепло

В своєму Телеграм-каналі експерт в сфері житлово-комунального господарства та голова Голова Спілки споживачів комунальних послуг…

4 години тому

Які посадити квіти в кашпо для пишного цвітіння на веранді

Декорувати вхід в будинок, розставити гарні кашпо вздовж доріжок або просто на веранді. З квітами,…

7 години тому

18 модних тенденцій для стильних образів в сезоні весна-2025

У 2025 році в моді з десяток трендів, які активно використовують в образах. Якщо вам…

8 години тому

Коли потрібно підживити перший раз після зими гортензії для росту та цвітіння

В системі догляду за гортензіями важливим є весняне та літнє підживлення. В бідному ґрунті рослина…

9 години тому

Хто з 12 знаків гороскопа краще робить прибирання в домі

Прибиратися або люблять, або роблять через слово «треба». Зрештою, відношення до процесу може бути різним,…

19 години тому

Чотири весняно-літніх образи в мандариновому кольорові

В сезоні весна-літо 2025 року можна побачити рекомендації щодо низки яскравих кольорів. Серед них особливу…

1 день тому