Дієтологи впевнені, що на сніданок можна дозволити собі практично все, що завгодно. Але це правило працює для тих, хто стежить за вагою: калорійність першого прийому їжі легко витрачається протягом дня і не веде до набору ваги. Для людей з чутливим шлунком і для адептів здорового способу життя існують винятки – продукти, які не варто їсти натщесерце (це не означає, що від них потрібно зовсім відмовлятися). Розповідаємо докладніше про те, чого краще уникати вранці.
Апельсини та грейпфрути подразнюють порожній стравохід, тому склянка соку чи половинка фрукта за сніданком – погана ідея. Проте це чудове джерело вітаміну C, який стане чудовим десертом після обіду чи вечері.
Безневинний фрукт, з’їдений натщесерце, може негативно вплинути на роботу серцево-судинної системи. Високий вміст магнію та кальцію також порушує кальцієво-магнієвий баланс та збільшує навантаження на серце.
Найбажаніший напій вранці сильно подразнює порожній шлунок. Найкраще пити каву вже після сніданку або під час ланчу. Але не всі готові починати ранок із чашки чаю та вівсянки — для багатьох це надто радикальні заходи. Щоб мінімізувати шкоду від ранкового американо, потрібно трохи знизити кислотність напою, наприклад додати туди молоко, вершки або кокосове масло (варіант для веганів).
Кава з круассаном – класика кінематографічного сніданку, але це величезний стрес для шлунка. Дріжджі, які додають у випічку, дратують слизову оболонку шлунка, це може стати причиною досить тривалого дискомфорту протягом дня.
Цей фрукт має у складі дуже грубу клітковину, яка сильно дратує порожній шлунок. Як і банани, груші краще їсти через годину-дві після основного прийому їжі.
Холодні та газовані напої звужують судини шлунка та погіршують місцевий кровообіг, а це, у свою чергу, ускладнює перетравлення їжі. Найкраще вгамувати спрагу з ранку простою водою з часточкою лимонного соку.
Любителі гострого часто додають червоний перець у ранковий омлет. І цим спричянюють собі дискомфорт. Сам перець не подразнює слизову оболонку завдяки білку капсаїцину, який зв’язується з нервовими закінченнями. При цьому жодного пошкодження немає, але є відчуття роздратування, що, погодьтеся, не дуже приємне. Тому перечницю краще відкласти до обіду.
Ще недавно тонкий ремінь був забутий і схований у глибини шафи. Але сьогодні він знову…
Кожному з нас знайоме це почуття: позаймався у залі, а наступного дня м'язи «гудуть». Чи…
40 років - це вік, коли можна зітхнути з полегшенням. Помилки молодості позаду, кар'єра та…
Пояс може значно змінити образ, якщо використовувати його з розумом. Один із перших нетривіальних випадків…
Що вдягнути з настанням холодів, щоб не замерзнути? Найактуальніше питання, яке ми задаємо собі у…
Цього осінньо-зимового сезону шуби зробили тріумфальний камбек і тепер знову носять горде звання наймоднішого верхнього…