...
ГоловнаДімЯк досвідчені дачники формують томатні кущі: після цих дій урожай збирають відрами

Як досвідчені дачники формують томатні кущі: після цих дій урожай збирають відрами

Підпишіться на нас:

Вражаючий урожай – це суміш досвіду, працьовитості та володіння секретними прийомами, про які не здогадуються більшість дачників-початківців. Що стосується помідор, то одна з головних хитрощів стосується формування кущів.

В чому суть

Секрет простий: зайві кисті забирають поживні речовини, через що врожай менший на кілька десятків відсотків, ніж міг би бути.

Тонкощі формування кущів відрізняються для теплиці та відкритого ґрунту.

Парник

У теплиці місця менше. Тут рослини містяться в більш тісних умовах, тому досвідчені дачники вирощують їх в один або два стовбури.

Відкритий ґрунт

В даному випадку місця набагато більше, тому городники залишають 3-4 стволи. Рослинам буде достатньо і світла, і повітря.

Поради

  1. Є й винятки. Існують гібридні сорти, у яких і в теплиці, і у відкритому ґрунті залишають лише два стволи. Але про це зазвичай попереджають на упаковці із насінням.
  2. Кожен дачник виходить із території, яка виділена під город. Але оптимальною вважається висаджування томатів на відстані 40 см один від одного.
  3. Формування кущів та відстань впливають на врожайність. Але смак та колір завжди залежать тільки від сорту.

18 квітня

17 квітня

В тренді

Ще новини:

Три очевидні причини появи пустоцвітів на баклажанах

Не до доброго діла, якщо на баклажанах з'явилось багато пустоцвітів. Звичайно, це не рідкість, але прикро. Причиною може...

П’ять фактів про буряк: що не любить популярний коренеплід

Буряк вирощують на рівні з картоплею, морквою, кропом та петрушкою. Його популярність не менша за перелічені культури. Який...

Два кращі засоби від чорної ніжки розсади за 20 грн

Якщо стебло молодої розсади раптом темніє біля ґрунту й падає — це чорна ніжка. Грибкова напасть, яка щовесни...

Як відлякати птахів і зберегти урожай черешень

Щойно черешня починає наливатися соком, як згори з’являються охочі до дегустації — шпаки, сороки, іноді навіть ворони. Іноді...