...
ГоловнаЛайфстайл7 ознак стиглого та смачного кавуна: як вибрати найбільшу ягоду

7 ознак стиглого та смачного кавуна: як вибрати найбільшу ягоду

Підпишіться на нас:

Щоб смак кавуна приніс радість і користь, потрібно пам’ятати: кращий час для покупки кавуна – це кінець літа і осінь. У вересні сміливо ідіть на ринок й обирайте найбільшу ягоду в світі до столу.

7 ознак стиглого та смачного кавуна

1. Розмір.
Кавун краще обирати не найбільший і не найдрібніший – кілограмів 5-7. Бійтеся гігантських плодів (цілком можливо, що він «сьорбнув» добряче добрив) на фоні дрібних, і навпаки – кавуни однакової міри зрілості повинні не сильно відрізнятися розмірами.

2. Забарвлення
«Бойове забарвлення» шкірки кавуна має бути контрастним, тобто максимально чітко позначені темні і світлі смуги. Темні, майже чорні смуги, говорять про те, що ягода отримувала багато поживних речовин. Була добре освітлена і мала інтенсивний і повноцінний обмін речовин.

3. Стан шкірки кавуна
На дотик шкірка повинна бути дуже твердою: самостійно відірвавшись від гілки, плід більше не отримує вологи і швидко твердне. Проколоти нігтем ви її не зможете ні за що, якщо кавун «готовий».

4. Звучання
Кавун повинен резонувати. Це відбувається тому, що м’якоть зрілого кавуна має мікропорожнечі. По кавуну треба шльопнути, не клацнути по ньому, а гарненько шльопнути. Ця процедура проводиться таким чином: кавун кладуть на долоню лівої руки, а правою рукою стукають його у бік. Кавун повинен віддаватися в лівій руці.

5. “Попка”
Багато хто чув, що за «попкою» кавуна можна визначити: хлопчик це чи дівчинка, саме “дівчатка” вважаються більш смачними. У “хлопчика” низ ягоди опуклий, а кружечок на ній маленький. А у «дівчаток» низ більш плаский, а кружечок широкий. “Дівчата” вважаються смачнішими: кісточок у них менше, а цукру більше.

6. Хвостик
Стан хвостика, коли він стирчить (якщо його спеціально не обрізали продавці під корінь), може так само розповісти вам про зрілість плода. Хвостик повинен бути помірно сухим: занадто сухий хвостик означає, що плід відвезли з баштану багато тижнів тому. Однак сухим хвостик міг стати і після того, як його насильно відрізали і він висох «по дорозі», тому звернути свою увагу варто на місце його переходу в кавун. Хвостик, як шнурок, проростає з “ґудзика”. Так-от краї цього ґудзика і мають бути сухими, а не тільки хвостик.

7. Плямочка збоку
Це пляма утворюється в місці контакту кавуна з землею, і якщо вона є, значить, кавун встиг дозріти на грядці. Колір плями повинен бути насичено-жовтим або (ще краще) темно-оранжевим, але не білий.

12 квітня

11 квітня

В тренді

Ще новини:

Як приготувати джем з солодкої хурми

Якщо вам пощастило на стільки, що є багато хурми і ви не знаєте, що з нею робити, пропонуємо...

Три кольори, які моментально освіжають обличчя

Одяг та кольори здатні зробити вас прекрасною навіть без макіяжу. Можливо, звучить дещо неправдоподібно, але частка правди в...

Топові моделі сонцезахисних окулярів на весну-літо 2025

Окуляри є тим аксесуаром, який завершує образ. Навіть скромний він доповнить, зробить потрібний акцент та надасть підвищений градус...

Золото чи срібло: один правильний принцип вибору прикрас

Очі розбігаються від краси ювелірних виробів, біжутерії — одним словом, від прикрас. Золота та срібна стилістика — популярні...