«Ці сидерати хороші, а ці — ні» — недоречне твердження. Кожна ділянка унікальна. І двох однакових не буває. Дачники використовують різні культури для насіння, добрива, мінеральні чи органічні, тому ґрунт буде відрізнятися за кислотністю, родючістю, збудниками захворювань та ін. Сидерати можуть допомогти наповнити мікро- та макроелементами, покращити структуру, знезаразити від паразитів, але вибирати потрібно індивідуально.
Групи сидератів для різних потреб
Сидерати умовно діляться на кілька груп: для розпушення ґрунту та покращення його структури, для живлення та для дезінфекції. З урахуванням цього можна вибирати, що сіяти. Для підживлення та наповнення ґрунту:
- Азотом. Потрібно висівати горох, конюшину. Період проведення робіт — весна з подальшим перекопуванням сидератів.
- Калієм та фосфором. Висівають люцерну, гречиху. Можна це робити навесні або восени з подальшим перекопуванням. Зверніть увагу, що люцерну висівають для кислих ґрунтів, а гречиху — для нейтральних.
Для лікування ґрунту та проти шкідників сидерати також проявляють потужну силу. Наприклад, овес може впливати на кореневі гнилі, як і люпин. Але тут потрібно знати особливість. Якщо на ділянці є дротяники, то овес точно не висівайте, бо його коріння цьому шкіднику до вподоби. Висівають навесні або восени з перекопуванням. Нематоди та дротяники не переносять фацелію та гірчицю.
Зверніть увагу, що білу гірчицю не висівають на ділянки, де росли хрестоцвітні або будуть рости. Окрім того, цей сидерат треба поливати. Гірчиця не переносить посушливі умови.
Конюшину не висівають на ділянки, де потім будуть рости бобові, а гречиха не рекомендується до шпинату, щавлю та румбарбару.
Читайте також:
Помилка при облаштуванні компосту: поганий запах забезпечено
Чому на помідорах багато квітів, але відсутні зав’язі
Помідори не люблять це добриво: зеленого листя буде багато, а плодів мало