Прекрасні та хрусткі огірки, ароматні, але такі гіркі. Нічого не зробиш, подумаєте ви, та зітхнете. Просто треба знати, що в догляді за огірками в травні, точніше його помилки, можуть призвести до появи гіркого присмаку.
Причини гірких огірків
Не треба відразу думати, що причини в непідготовленому ґрунті або шкідниках. Причина в стресі. Огіркові рослини при його наявності накопичують гіркоту, як фактор захисту.
Найчастіше причиною стресування рослин стає полив. Якщо врахувати нестійку погоду, зміну денних та нічних температур та навіть похолодання, огіркам важко швидко адаптуватися та пристосуватися. В результаті вони стресують. Холодна вода — ось причина поганого самопочуття рослин.
В травні полив огірків потрібно проводити підтепленою водою. Таким чином, коренева система з вдячністю прийме вологу, але без стресу від низької температури.
Холодна вода, особливо в травні, гальмує процес засвоєння поживних речовин. Але й пересихання шкідливе, бо немає балансу. В результаті огірки стають гіркими.
Висновок наступний. Щоб огірки не були гіркими, потрібно дочекатися прогрівання ґрунту на глибині 10 см. Буде добре, щоб при вимірюванні показувало +15 градусів. Поливати висаджені огірки потрібно виключно теплою водою. Після цього грядки треба замульчувати. Якщо огірки стали гіркими, але хотілося б врятувати врожай. Потрібно збільшити полив та притіняти в спекотні дні.
Читайте також:
Чим полити полуницю перед збиранням врожаю, щоб ягоди стали великими