Німці не менше українців люблять вирощувати рослини на дачі та копирсатися в грядках з будяками, травою. Проте є суттєва різниця у підході до визначення поняття «дача» та можливості користування нею на власний розсуд. В Німеччині нічого не можна робити так, як вам захотілося. І в першу чергу ніхто не дозволить ночувати там. За це передбачено чималі штрафи.
В Німеччині дачі — це земельні ділянки до 400 кв.м. і називають їх маленьким садом, що звучить німецькою Kleingarten або Schrebergarten. Так, є садові будиночки, але от ночувати та жити в них не можна. Якщо ви хотіли б дачу в Німеччині на літо, то відпочивати там протягом кількох днів там точно не можна.
Мальовничі пейзажі — це також не про німецькі дачі. Найчастіше вони розташовані в місцевості поруч з дорогами, з залізницями, промисловими зонами, на околицях. А це означає, що там немає інженерних комунікацій, опалення, сигналізації, каналізації. Отже, вони не можуть бути придатними для ночівлі та проживання, відповідно до німецького законодавства. Залишились? Готуйтеся до штрафу, якщо вас зловлять на порушенні.

На дачах в Німеччині заборонено користуватися садовим інвентарем з 13 до 15, а також після 19.00. Є ще ряд жорстких обмежень:
- дерева не повинні бути вищими за 2,5 м;
- не можна нічого вирощувати на продаж;
- наймати робітників;
- заливати бетоном понад 6% території;
- будувати дім на 2 поверхи;
- робити підлогу в будинку вище на 25 см від рівня землі;
- заводити в будинок газ;
- монтувати стаціонарний туалет;
- шуміти та заважати сусідам.

Великі обмеження, мета яких полягає в дотриманні порядку. Українцям такий стан дачних справ має абсурдний вигляд. Не факт, що й німці задоволені такими жорсткими правилами, але змушені дотримуватися. Інакше не обійтися без штрафів.
Читайте також:
Як застосовувати «Епін» та «Циркон», щоб це дійсно було ефективно