Досить часто можна чути скарги, що немає сил, з’явилась втома, яка не проходить навіть після достатньої кількості годин відпочинку. Є таке поняття синдром «хворого будинку». І воно означає, що в інтер’єрі та в облаштуванні є певні речі та фактори, які призводять до погіршення не просто самопочуття, а здоров’я.
Старі меблі. Вони однозначно є причиною появи болю в шиї та спині. А це викликає хронічну втому. Щоб цього уникнути потрібно кожні 7-8 років змінювати матраци.
Вплив освітлення. Дефіцит сонячного світла або надмірна кількість холодного синього освітлення створює додаткове навантаження на очі. Це порушує добові ритми організму. З цього погляду потрібно замінювати стандартні освітлювальні прилади. Рекомендується вибирати з можливістю регулювання, які мають властивість імітувати природне освітлення.
Ароматичні свічки. Їх багато хто любить, але вони мают здатність також негативно впливати на самопочуття. Вони виділяють летючі органічні з’єднання (бензол, формальдегід), які призводять до появи кашлю, подразнення слизових оболонок, збільшує ризик серцево-судинних захворювань. Зокрема, запалення органів дихання також часта проблема.
Шумна домашня техніка. Використання побутової техніки з високим рівнем шуму негативно єна нервову систему. В результаті підвищена втомлюваність. Також збільшується ризик інсульту.
Читайте також: