Солодкий зелений горошок — це та смакота, від якої просто неможливо відмовитися. Можна сіяти одним з найперших на городі. Іноді можна почути такі слова «Горох погано росте» і перестають його висівати на наступний рік. Але ж можна розібратися в причинах поганого росту, особливостях агротехніки, тоді й врожай буде достойним, і розчарування мине.
Холодостійкість. Горох належить до культур, які добре переносять холод та навіть зворотні заморозки. Проростання починається вже при температурі 1-2 °С. Це критично мало, але горох добре росте. Швидший результат можна побачити при +16-20 °С.
Освітлення. Гороху потрібно світло, хоча він може рости в напівтіні. На сонячній грядці він дасть більше врожаю.
Ґрунт. Горох не виявляє претензій до якості ґрунту, але на кислому рости точно не зможе. Потрібно вапнувати перед вирощуванням.
Добрива. Землю потрібно підживити ще з осені. На родючому ґрунті врожай буде щедрим. З осені треба вносити в розрахунку на 1 кв.м. перегній або компост в розмірі 0,5 відра, 2 ст.л. суперфосфату та 1 ст.л. калійної солі.
Період садіння. Горох любить сонячні грядки, але рости при високій температурі він не може, тому сповільнюється. Не баріться з висіванням. Квітень — оптимальний період.
Вода. Горох потрібна трохи волога земля. Йому не подобаються посушливі умови. Особливо важливо поливати до моменту появи сходів та у період цвітіння. При дефіциті води горох скидає зав’язі.
Погані сусіди. Горох не любить рости поруч з часником та цибулею.
Трава та густа посадка. Так, горох проти тісноти. Йому потрібно більше місця. А для цього треба регулярно полоти грядку, щоб не загущувало та не заростало травою.