...
ГоловнаДімЯк виростити хурму з кісточки: покроковий план та фото

Як виростити хурму з кісточки: покроковий план та фото

Підпишіться на нас:

Хто любить хурму, в того завжди є бажання проростити кісточки. Звичайно, в такому випадку мова буде йти про вирощування зеленої кімнатної рослини. Хурма, вирощена з кісточки, може плодоносити, але через 5-7 років.

Як виростити хурму

Для вирощування потрібна кісточка зі стиглого плода. Треба відразу зауважити, що немає гарантії в наслідуванні батьківських ознак. Але зелене деревце цілком може у вас рости.

Покладіть кісточку між ватними дисками, змоченими у воді. Накрийте місткість пакетом. Періодично зволожуйте, щоб ватні диски не висихали. Коли з’явиться росток, перемістіть разом з кісточкою в горщик з землею. Насінину кладіть паралельно.

Хурму цікаво вирощувати, бо швидко видно результат
Хурму цікаво вирощувати, бо швидко видно результат

Тепер потрібно чекати, коли хурма почне набирати силу та проростати. Поступово з’явиться росток, витягне з землі за собою свою кісточку. Не треба намагатися її зняти. Рослина не потребує допомоги. Поступово листя розправиться та звільниться від шкаралупи.

Краще вирощувати по одній насінині на горщик, бо хурма не любить пересаджування
Краще вирощувати по одній насінині на горщик, бо хурма не любить пересаджування

Пересаджувати росток хурми можна тільки тоді, коли він наростить кореневу систему та заповнить горщик. Зверніть увагу, що перші 2 роки молода рослина гостро реагує на пересаджування, якщо вони потрібні. Використовуйте для цього метод перевалювання. Так молода хурма менше отримає стресу.

Не треба допомагати зняти шкаралупу
Не треба допомагати зняти шкаралупу

Основні вимоги до умов

Хурма може роси в універсальному ґрунті, слабокислому чи нейтральному. Рослині потрібне стабільне освітлення. Рекомендується ставити горщик на південне вікно. В сонячний період не допускайте впливу прямого сонячного проміння.

Хурма росте швидко т активно
Хурма росте швидко т активно

Будьте уважні до вологи. Полив повинен бути помірним. Хурма не терпить ні перезволоження, ні висушування. З ранньої весни рекомендується вносити калійно-фосфорні підживлення.

Читайте також:

Три натуральних способи підкислити ґрунт для лохини

Агрономи пояснили, чому в торф’яних таблетках не проростає насіння

24 квітня

23 квітня

В тренді

Ще новини:

Три яскравих заміни звичним петуніям в кашпо

Іноді виникає бажання навіть дуже гарні речі, предмети, явища та рослини замінити на щось нове. Так з'являється відчуття...

Як зберігати одяг та речі, якщо шафа не надто велика

Питання організації простору цікавить всіх, хто не любить та не хоче жити в хаосі. Все стало б простіше,...

Шість пунктів, через які морква виростає кривою та дрібною

Багато дачників жаліється, що морква виростає кривою, дрібною, не досягає сортових розмірів, пошкоджена шкідниками. Досить прикра ситуація, хоча...

Як покращити щільний ґрунт з глиною для вирощування рослин

Щільний ґрунт — це проблема. Такий, що в нього навіть лопату не вставити. В такій землі коріння рослин...