Вишня – це популярна рослина у садах дачників. Весною воно радує гарним цвітінням, а в літні місяці дарує солодкі та корисні ягоди. Але врожай можна втратити через помилки, які може при вирощуванні допустити недосвідчений садівник. Але якщо розпочати вчасно виправляти ситуацію, знайти правильний метод боротьби зі шкідниками та проводити профілактичні роботи від хвороб, тобто шанс отримати якісні плоди. Спочатку треба виявити джерело проблеми.
Чому опадають зав’язі вишні
Зав’язі опадають за нестачі вологи. Норма поливу за сухої погоди становить не менше 10 літрів на одне доросле дерево.
Також проблема може виникнути, якщо неправильно використовувати підживлення.
Треба враховувати, що з нормального плодоношення рослині потрібні мінеральні сполуки з урахуванням калію, фосфору, магнію. Їхній недолік також гальмує розвиток культури.
Через відсутність запилювачів зав’язі також опадають. Найчастіше це відбувається, якщо йдуть тривалі дощі, а температури недостатньо високі. У таких ситуаціях запилювачів треба залучати штучними способами, наприклад, дерево можна обприскати солодкою водою.
Коли плоди не тільки опадають, але на листі з’являються дірки, це може говорити про зараження клястероспоріозом. Для профілактики та лікування стане в нагоді розчин мідного купоросу або бордоська рідина.
Якщо листя покривається рожевим нальотом, це теж говорить про грибок. І тут добре допомагає хлорокис міді. На відро потрібно використовувати лише три столові ложки засобу. Як тільки розчин буде змішаний, можна переходити до обприскування.
Не слід забувати і про шкідників, які також позбавляють дерево плодів. Потрібно уважно оглянути крону та стовбур вишні.
Досить часто дерево атакує попелиця.
Якщо верхівки молодого листя скручуються, а навколо них в’ються дрібні літаючі особини, це говорить про те, що потрібно негайно позбавлятися від попелиці. Допоможе в цьому звичайний засіб, який приготувати досить просто.
Треба розвести в літрі води дві столові ложки оцту, рідиною, що вийшла, треба обробити дерева. Підійде мильний розчин на основі дьогтярного мила. На 10 літрів води слід взяти 2 столові ложки мила. Після цього рідину треба розпорошити на вишню в суху безвітряну погоду.