Фітнес

Експерти розповіли, як праця на дачі може замінити тренування в спортзалі

Робота на вашій присадибній ділянці може виявитися відмінним тренуванням. Догляд за особистою ділянкою (на дачі, або у приватному секторі) має безліч переваг для вашого фізичного та психічного здоров’я, особливо якщо ви займаєтеся цим регулярно. Вихід на свіже повітря та помірні навантаження можуть бути корисні кожному, незалежно від його віку та роду діяльності.

Користь для фізичного здоров’я

Спалювання калорій. Активна робота на ділянці або в саду допоможе спалити близько 300 калорій на годину, що робить її чудовою вправою середньої інтенсивності. Якщо ви хочете стати здоровішим і схуднути, це може бути відмінним варіантом. Це особливо актуально, якщо ви виконуєте складніші завдання, такі як стрижка газону, перекопування ґрунту, пересадження рослин та встановлення садових пристроїв. Але навіть дії з низькою інтенсивністю, такі як обрізка дерев та прополювання грядок, можуть підвищити частоту серцевих скорочень та покращити фізичну форму.

Зниження артеріального тиску. Дослідження показують, що вправи можуть допомогти знизити та підтримувати позитивні значення артеріального тиску. Якщо ви страждаєте на гіпертонію і хочете знизити ризик інсульту та серцевого нападу, садівництво може виявитися дуже корисним для вас. Це особливо правильно, якщо ви регулярно займаєтеся городництвом або поєднуєте цю діяльність з іншими видами вправ.

Корисно для кісток. Робота на відкритому повітрі дозволяє вашому тілу виробляти більше вітаміну D. Існують переконливі докази користі цього вітаміну для здоров’я кісток. Він допомагає вашому організму засвоювати кальцій та фосфор, що, у свою чергу, сприяє зміцненню вашої кісткової тканини. Це може знизити ризик розвитку деяких форм захворювань кісток та суглобів.

Здоровий продукт. Крім прямих фізичних переваг вправ садівництво та городництво також можуть допомогти вам дотримуватися більш різноманітного та здорового раціону харчування. ВООЗ рекомендує вживати не менше 5 порцій фруктів та овочів на день. Вирощуючи рослинні продукти самостійно, ви можете заощадити гроші та покращити своє самопочуття. Що більше у вас землі, то більше у вас буде місця для вирощування.

Користь для психічного здоров’я

Зниження рівня стресу. Свіже повітря може миттєво вплинути на ваш настрій та поточне психічне здоров’я. Якщо вам потрібно відволіктися і приділити собі більше часу, робота на ділянці – це чудове заняття, що знімає стрес. Вона допоможе вам зосередитись на простих, але приємних завданнях, зменшуючи занепокоєння та надаючи вам елемент контролю у невизначеному світі.

Соціальна активність. Землеробство як допомагає знизити стрес, так і може бути відмінною соціальної діяльністю. Прогулянка садом дає можливість поговорити з сусідами та перехожими. Ви можете запросити друзів, щоб вони допомогли. Соціальні можливості можуть допомогти вам розділяти спільні інтереси, які є життєво важливими для психічного благополуччя.

Енерговитрати дачних робіт

Різні роботи, які ви можете виконувати в саду та городі, допоможуть вам спалити різну кількість калорій.

Прополювання та полив рослин. При виконанні малоінтенсивних дачних робіт, таких як прополювання та полив рослин, можна спалювати від 200 до 400 калорій на годину. Подібна робота задіє всі ділянки тіла. Полив рослин дає помірне тренування для рук, особливо з тяжкою лійкою. Прополка газону та прилеглих територій допоможе опрацювати м’язи ніг, корпусу, рук та плечей.

Згрібання листя. Згортання та збирання листя може спалювати від 250 до 350 калорій на годину, залежно від розміру вашої ділянки. Виконання цієї роботи не тільки зберігає ваш газон чистим та привабливим, але також впливає на всю верхню частину тіла, включаючи м’язи кору, біцепси та трицепси, а також плечі.

Стрижка газону. Стрижка газону може допомогти вам спалити від 250 до 350 калорій на годину. Вона забезпечить гарний стан вашої трави, покращить зовнішній вигляд відкритих майданчиків та знизить ймовірність заселення вашого саду шкідниками. Стрижка газону ручною газонокосаркою опрацює основні м’язи ніг. Ваші руки також отримають гідне тренування.

Прибирання снігу. Хоча прибирання снігу зазвичай виконується в зимові місяці, воно забезпечує енергійне тренування. Ця вправа дозволить спалювати від 400 до 600 калорій на годину, що робить її однією з кращих вправ для власників ділянок. Робота з лопатою задіяє всі частини вашого тіла.

Тяжка робота на ділянці. Більш інтенсивна робота, така як обрізка живоплоту, переміщення каменів, ландшафтний дизайн і транспортування землі, можуть спалювати вражаючі 400-600 калорій на годину. Тому якщо ви хочете вивести свої садові тренування на новий рівень, варто подумати про період відновлення. Більш масштабні завдання, такі як ландшафтний дизайн, забезпечують комплексне тренування всіх груп м’язів. Сюди входять м’язи сідниць та ніг, м’язи кора, руки, плечі та спина.

Сергій Пасевич

Закінчив ХНТУСГ в 2008 році і з тих пір працював в різних інтернет-виданнях, поки не почав створювати свої. Незвичне поєднання: головний редактор розділу “Фітнес” і садівник-аматор з цікавим багажем знань. Розповім все про здоровий спосіб життя, а також поділюсь секретами вирощування здорового урожаю.

Останні новиники

Які речі з деніму знадобляться взимку: 4 модні варіанти

Пік популярності деніму припадає на літо, а у теплому сезоні 2024-го цей матеріал узагалі побив…

2 години тому

Манішка замість шарфів та шапок — трендовий аксесуар для жінок та чоловіків

Манішка — значно більше, ніж аксесуар під куртку та пальто. Спочатку вона з'явилася в гардеробі…

3 години тому

З принтом і без: модні моделі светрів на холодну зиму

Светр з пуховиком - це мастхев-речі з настанням сезону холодів. Гарний якісний светр зігріє тебе…

6 години тому

Водолазка під сорочку: стильна альтернатива светру

Про багатошарові образи вже було сказано все і неодноразово. Але багато хто все одно обходить…

10 години тому

Вкорочені штани та чотири способи стилізувати з ними образ

В гардеробі вкорочені штани можуть стати хітом або безжалісно бути забутими на дальній полиці шафи.…

21 годину тому

Три стильних способи ефективного утеплення взимку

Взимку так холодно, постійно задуває то в спину, то під куртку. А після цього нежить,…

1 день тому