...
ГоловнаЛайфстайлЯк використовують лимонну кислоту при вирощуванні огірків, гарбузів і кабачків

Як використовують лимонну кислоту при вирощуванні огірків, гарбузів і кабачків

Підпишіться на нас:

Як і всі гарбузові культури, огірки дуже вимогливі до родючості та структури ґрунту. За вегетативний сезон огіркові кущі виносять із ґрунту безліч елементів, необхідних для підтримки здоров’я органів плодоношення, адже влітку на “ліанах” одночасно протікають безперервні процеси формування бутонів, цвітіння, утворення зав’язей та наливу зеленців.

Для чого потрібні постійні підживлення огіркових плантацій

Саме тому садівники, щорічно отримують рясні врожаї корнішонів, не тільки ретельно заправляють ґрунт при передпосівній обробці органічними та мінеральними добривами, але й використовують у процесі вирощування різноманітні підживлення (кореневі та листові) з використанням живильних розчинів з макро- та мікроелементами, що мають ростостимулюючими та хелатуючими властивостями.

Грамотне використання поживних розчинів мінеральних та органічних добрив під огірки – це окрема тема.

Початківцям городникам можна порекомендувати придбати спеціалізоване добриво під гарбузові овочі, наприклад, «Агрікола для огірків», і систематично використовувати його згідно з інструкцією на упаковці у вигляді мінеральних розчинів під корінь і листя аж до закінчення життя рослин.

Яка ж користь лимонної кислоти для огірків

Сьогодні мова піде про маловідомий у рослинництві засіб – розчин лимонної кислоти. Цей продукт (білі кристали) ми звикли застосовувати виключно у кулінарії та побуті. Але не всі знають, що одноразове внесення розчину в ґрунт у середині вегетації овочевих та квіткових культур сприяє покращенню мінерального живлення рослин.

Справа в тому, що лимонна кислота, точніше, її водна витяжка, має унікальну властивість перетворювати важкорозчинні фосфати, кальцій та солі інших елементів у хелатовані форми. А саме в такому вигляді корені рослин поглинають макро- та мікроелементи, життєво необхідні для повноцінного зростання та розвитку.

Тобто просто поливши саджанці лимонною кислотою, ви з легкістю активізуєте підживлення за рахунок розщеплення мінералів, що присутні в грунті, а також підвищите енергетичний заряд сіянців на клітинному рівні.

Як правильно застосовувати розчин лимонної кислоти під огірки

Розчиніть у 10 л підігрітої на сонці води для поливу (вода має бути обов’язково м’якою) 2,5 ч. л. (без гірки) білих кристалів.

Пролийте огіркові кущі по вологому ґрунту під корінь. Не вносьте ніяких підживлень за 5 діб до і 5 діб після поливу цим розчином. Разом між плановим підживленням посадок у вас пройде 10 днів – звичайний інтервал між внесенням добрив гарбузових овочів.

Тепличні та парникові огірки, посаджені у закриті конструкції у квітні, підгодовують розчином лимонної кислоти у червні.

А рослини відкритого ґрунту, посіяні у травні, удобрюють лимонною кислотою на початку липня.

Саме до цього часу саджанці встигають витратити всі доступні форми мінералів, внесені при передпосадковій культивації ділянки, і починають відчувати нестачу фосфору, кальцію та мікроелементів.

Які ще овочеві культури можна підгодовувати лимонною кислотою

Крім огірків розчином лимонної кислоти удобрюють гарбузи, кабачки та патисони відкритого ґрунту.

Внесення підживлення проводять у середині літа. А ще, за відгуками бувалих городників, на полив кущів під корінь цим засобом чудово відгукуються пасльонові культури – томати, баклажани та перці.

Ці овочі трохи менш вимогливі до наявності в грунті азоту, фосфору і калію, ніж огірки та інші гарбузові, зате на нестачу кальцію або неможливість його засвоєння в нерозщепленому вигляді вони відразу реагують розвитком вершинної гнилі плодів – неінфекційного захворювання, що проявляється виникненням у нижній частині перців малопривабливих бурих плям, тканини яких поступово розростаються всередину овочів.

Щоб запобігти цьому явищу, на початку липня томатні та перцеві кущі, як відкритого, так і закритого ґрунту, проливають під корінь по вологій землі розчином лимонної кислоти.

Для приготування підживлення у стандартному відрі теплої води розводять 2 повні чайні ложки кристалів. Норма витрати рідини – 0,5 л за кожен кущ.

Бажаємо вам чудових овочевих урожаїв кожен сезон на дачі!

Стрічка новин:

Здоров'я/Краса/Лайф

Ще новини:

З чим носити легінси цієї осені: 10 ідей

Облягаючі штани та джинси завжди виступали головною темою для суперечок у фешн-індустрії. Хтось вважає, що вони псують пропорції...

6 стильних пар взуття без підборів, які популярні цієї осені

Звичайно, взуття на високих тонких підборах виглядає ефектно. Однак із настанням осені хочеться «спуститися на землю» і вдягнути...

7 найстильніших головних уборів цього сезону

Якщо ви хочете, щоб ваша голова була в теплі цієї осені і при цьому загальний образ був стильним,...

Які джинси вибрати, щоб виглядати стильно цієї осені і зимою

Вибираємо найпопулярніші моделі серед різних модних трендів які будуть актуальні в цьому осінньо-зимовому періоді. Скінні Безумовно, головний модний камбек осені...