Займатися спортом – добре, казали вони. Але не попереджали, що при високоінтенсивних фізичних навантаженнях слід стежити не лише за харчуванням, а й за балансом вітамінів, мінералів, макро- та мікроелементів. При дефіциті тих чи інших нутрієнтів організм зможе нормально відновлюватися. Тому нижче ми зібрали особливо важливі вітаміни та мікроелементи, яких може не вистачати любителям спорту.
Особливо важливі мікроелементи відновлення фізичної працездатності при частих тренуваннях – кальцій, магній, калій, хром, залізо, цинк і селен. Кальцій необхідний для м’язових скорочень, регуляції серцевої діяльності, згортання крові та нормальної передачі нервових імпульсів. Саме з цього мінералу складається кісткова тканина.
Магній – макроелемент, необхідний багатьом біохімічним і фізіологічним процесам, які відбуваються в організмі. Він визначає нормальну роботу нервової системи, нормалізує функції серця, а разом із кальцієм підвищує мінеральну щільність кісткових тканин. Зазвичай недолік магнію супроводжується підвищеною стомлюваністю, м’язовими спазмами та серцевою аритмією. Спортсмени особливо схильні до дефіциту магнію через тривалі тренування. Тому за цим макроелементом обов’язково слідкувати.
Омега-3 поліненасичені жирні кислоти – один із головних нутрієнтів, пов’язаних із роботою всього організму людини. І незамінний для тих, хто займається спортом. Хоча б тому, що Омега-3 мають важливу властивість – протизапальну. Вони допомагають зменшити м’язове запалення, прискорюють відновлення після інтенсивних тренувань та усувають болючі відчуття.
Цинк – важливий мікроелемент, який потрібний для синтезу білків, колагену та формування кісток. У людей, які ведуть активний спосіб життя та регулярно займаються спортом, вміст цинку в організмі значно знижується. А він тим часом нарівні з магнієм бере участь в утворенні тестостерону та інсуліну, зміцнює імунну систему, сприяє загоєнню ран та підтримує працездатність та відновлення організму.
Таурін – амінокислота, яка бере участь практично у всіх фізіологічних процесах і впливає на роботу більшості органів та систем. Він підвищує працездатність, витривалість та прискорює відновлення після інтенсивних навантажень, тому користується популярністю у багатьох спортсменів. Таурін сприяє регенерації м’язів та покращенню їх функцій, що позитивно позначається на силових показниках.
Зимова куртка не така проста як хоче здатися на перший погляд. Тепла, гарна, стильна та…
Наближається святкова пора. І вибір подарунка — це не просто акт дарування речі. Це спосіб…
Без стильного жакета не обходиться не один сезон. Модні Будинки активно додають цей елемент гардеробу…
Зовсім скоро настануть новорічні свята, а це означає, що час шукати гарні варіанти нарядів. На…
З настанням холодів багато дівчат перемикаються зі спідниць на штани. Мотивація зрозуміла – ніхто не…
Вважається, що штани — один із найуніверсальніших елементів гардеробу, адже їх можна поєднувати практично з…