...

Попіл на городі: як використовувати

Підпишіться на нас:

Городники часто стикаються з різними шкідниками, хворобами та бур’янами, які можуть пошкодити чи знищити врожай. Тому постійно потрібно з ними боротись, приміняючи різні способи.

Подробиці

Для боротьби з бур’янами та шкідниками існує безліч хімічних препаратів. Але вони не завжди є безпечними для здоров’я людини та навколишнього середовища.

До того ж вони можуть бути досить дорогими і неефективними при неправильному застосуванні.

Є один простий і натуральний засіб, який може допомогти вирішити багато проблем на городі. Це попіл.

Попіл – це продукт згоряння деревини, трави, листя та інших рослинних матеріалів. Він містить багато корисних елементів, таких як калій, кальцій, магній, фосфор та інші.

Попіл можна використовувати для різних цілей на городі.

  • Добриво. Попіл можна розсипати по грядках перед посадкою або вносити в ґрунт під час розпушування. Він підвищує родючість ґрунту, покращує його структуру та водоутримуючу здатність. Попіл особливо корисний для томатів, капусти, огірків та інших овочів.
  • Захист від шкідників. Попіл відлякує багатьох комах-шкідників, таких як колорадський жук, попелиця, капустянка, слимаки та інші. Для цього потрібно посипати попелом рослини та ґрунт навколо них. Попіл також захищає від гризунів, які не люблять його запаху та смаку.
  • Захист від хвороб. Попіл допомагає запобігти або лікувати деякі грибкові та бактеріальні захворювання рослин, такі як фітофтороз, альтернаріоз, бактеріоз та інші. Для цього потрібно обприскувати рослини розчином попелу: 1 склянка попелу на 10 літрів води. Розчин можна додавати в лунки при посадці рослин.
  • Знищення бур’янів. Попіл може допомогти позбутися небажаної рослинності на городі. Для цього потрібно посипати попелом місця, де ростуть бур’яни. Попіл пригнічує зростання насіння і коріння бур’янів і робить ґрунт непридатним для них.

Попіл – це ефективний та недорогий засіб для городу, який можна отримати з будь-яких доступних рослинних відходів. Однак при його використанні потрібно дотримуватись деяких правил.

  • Не використовуйте попіл з вугілля, тютюну або інших синтетичних матеріалів, оскільки вони можуть містити шкідливі речовини.
  • Не застосовуйте попіл на кислих ґрунтах, оскільки він підвищує їх pH і може порушити баланс поживних елементів.
  • Не посипайте попелом рослини одразу після дощу або поливу. Він може утворювати кірку на листі та стеблах і перешкоджати диханню та фотосинтезу.
  • Не додавайте забагато попелу, оскільки він може спричинити опіки рослин або перенаситити їх калієм. Виконуйте рекомендації з дозування: 100-200 г попелу на 1 кв. м ґрунту або 1 склянка попелу на 10 літрів води для обприскування.

Використовуючи попіл на городі, ви зможете не лише позбутися багатьох проблем, але й заощадити на купівлі дорогих хімічних засобів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Стрічка новин

Як обрізати орхідею: результатом буде цвітіння, якого ви ще не бачили

Орхідея - екзотична кімнатна квітка, що вимагає особливого догляду. Одним...

Як швидко почистити білу підошву: простий лайфхак

Сьогодні багато хто носить взуття з білою підошвою. Навіть...

Як швидко повернути ванні білизну без хімії

Багато хто з нас стикався з різними типами бруду...

Як відмити дзеркала в будинку до блиску: перевірений спосіб

Дзеркало – незамінний предмет у будинку, який чудово доповнює...

Чи можна кип’ятити воду в мікрохвильовій печі: помилки, які допускають 90 % людей

Багато громадян отримали звичку кип'ятити воду в мікрохвильовій печі....

Простий спосіб приготування панірувальних сухарів без м’ясорубки та блендера

Можна, звичайно, піти простим шляхом і просто придбати готову...