Не надавайте надто великого значення святковим обіцянкам: чудес не буває.
1. Ви заощадите багато часу
Уявіть: ви вирішили почати ходити до спортзалу з 1 січня. А надворі жовтень. Невже варто чекати цілих два з лишком місяці?
За цей період при належній старанності можна вже скинути вагу та покращити свою фізичну форму.
Вже досягнуті результати мотивують значно більше, ніж одні тільки оптимістичні очікування та віра у світле майбутнє.
2. Вам не доведеться чекати круглої дати
Усі ми — так уже з дитинства повелося — ставимося до Нового року як до особливого свята, під час якого загадуються і виповнюються найзаповітніші мрії та бажання. Але якщо відкинути мішуру та конфетті, це такий же звичайний день, як і решта 364 днів.
Тож навіщо чекати певної дати, щоб почати щось робити? Чим 1 січня краще за будь-який інший день року? Нічим, крім феєрверку та салату олів’є.
3. Ви станете дисциплінованішими
Давати собі «новорічну» обіцянку легко, адже до цього дня ще дожити треба. Вирішивши почати щось робити з певної дати, ми по суті видаємо собі відтермінування, як дозвіл лінуватися.
Це погана звичка, бо вона вбиває нашу дисципліну та організованість. Свого роду витончена прокрастинація, коли ми говоримо собі навіть не “зроблю завтра”, а “почну робити з нового року”. Тому не давайте собі зайвих поблажок. Хочете чогось досягти, починайте працювати над цим вже зараз.
4. Ви поставите більш реалістичні цілі
В очікуванні Нового року люди бувають надмірно оптимістичні та схильні до грандіозних планів. Ми створюємо довгі списки, що складаються з важливих речей — схуднути, кинути палити, заощадити більше грошей, подвоїти дохід… Мабуть, так впливає передсвяткова атмосфера (або шампанське).
Ось тільки насправді новорічні бажання виконуються не так часто.
Новий рік не найкращий час для планування. Тому відведіть для цього якийсь будній день, коли святкова ейфорія не крутить вам голову.
І не намагайтеся змінити своє життя відразу: у вас не вийде, так не буває. Тільки поступова робота над собою призведе до бажаних результатів. Як би банально і цинічно це не звучало, але таке життя.
5. Ви зазнаєте менше розчарувань
Ви точно вирішили змінити своє життя з Нового року. Ви поставили високу планку. Ви приступили до виконання мрії з усією наполегливістю. Але… у вас нічого не вийшло, а січень кінчається.
Абонемент у зал так і не куплений, шкідливі звички все ще при вас, найважливіший проект не розпочато. Таке буває, якщо святкування затяглося. Ви засмучені, розчаровані і дорікаєте собі за відсутність волі.
Невже тепер доведеться чекати наступного Нового року, щоб тоді точно все зробити правильно?
Не треба прив’язувати свої наміри до певних дат. Так вам не доведеться переживати, що ви нібито згаяли момент. Тому що, як ми вже сказали, Новий рік нічим не відрізняється від усіх днів.
6. Ви не відчуєте тиску з боку оточуючих
У розпал новорічного застілля ви урочисто заприсяглися перед усіма родичами та друзями, що завтра станете іншою людиною. Зима добігає кінця, а ви все той же. Навколишні починають хихикати, знижуючи вашу самооцінку, яка вже і без того нижче плінтуса.
Але якщо ви пообіцяєте собі щось прямо зараз, не сказавши про це нікому, спробуєте і зазнаєте невдачі — хто вас звинувачуватиме? Та ніхто. Чим менше ви переживаєте про очікування інших людей, тим краще почуватиметеся.
7. На вашому боці буде статистика
І насамкінець, для підтвердження вищесказаного, трохи наукових спостережень.
У далекому 2007 році психолог Річард Уайзман із Брістольського університету опитав 3 000 осіб, які пообіцяли собі з Нового року почати змінювати своє життя на краще. І лише 12% із них виконали задумане.
А ще одна робота, опублікована в журналі клінічної психології Університету Скрантона в 2018 році, продемонструвала, що 30% тих, хто давав новорічні обіцянки, відмовляються від них вже на другий тиждень січня.
Як бачите жодної новорічної магії!
Тож не обманюйтесь.
Сам собою Новий рік не виконує наших бажань, якщо не прикласти зусиль і не заплатити за результат певну ціну. А якщо ви сповнені рішучості діяти, то краще починати зараз і не чекати біля моря погоди.