...
ГоловнаСад-ГородЩо потрібно зробити з виноградом навесні, щоб улітку бути з урожаєм: 5...

Що потрібно зробити з виноградом навесні, щоб улітку бути з урожаєм: 5 корисних порад

Підпишіться на нас:

Виноградні кущі вирощує на своїй дачі багато дачників. Однак досвідчені садівники чудово розуміють, що він вимагає особливого догляду. Якщо зробити навіть незначну помилку в догляді, можна втратити значну частину врожаю.

Подробиці

Тому варто добре розумітись на тому,  як доглядати виноград. Варто знати кілька дій, які обов’язково потрібно зробити для винограду навесні.

Підрізання та формування куща

Ще до початку активного зростання необхідно провести повноцінне обрізання. Важливо видалити пошкоджену, хвору та суху лозу. Також необхідно видалити занадто довгу лозу, або таку що перекриває одна одну.

Про формування куща забувати також не слід. Насамперед потрібно визначити бажану систему обрізки.

Кущ повинен формуватися з урахуванням особливостей сорту та кліматичних умов.

Видалення бур’янів та прополювання

Весною важливо звільнити землю від бур’янів навколо виноградних кущів. Бур’яни – конкуренти за поживні речовини та вологу, тому їх необхідно видаляти регулярно. Прополка також допомагає підтримувати чистоту та порядок у саду, що сприяє здоровому зростанню рослин.

Підживлення рослин

Весняні підживлення для винограду можна назвати ключовими. Є два варіанта:

  1. Комплексні добрива;
  2. Натуральні, до них можна віднести: компост чи перегній.

Підживлення можна проводити як разово, так і в кілька етапів протягом весняного періоду. Однак варто пам’ятати, що надлишок добрив може мати негативні наслідки для куща.

Забезпечення правильного поливу

Навесні винограду потрібен регулярний полив, особливо в періоди сухої та спекотної погоди. Однак завжди варто виявляти раціональність. Наприклад, до поливу варто приступати тільки в тому випадку, якщо грунт сухий. Надлишок вологи стане причиною гниття кореневої системи рослин.

Захист від хвороб та шкідників

Весна – це найкращий час, щоб виконати профілактичну обробку. Виноград схильний до таких захворювань:

  1. Борошниста роса;
  2. Чорна гниль та інші.

Також не варто забувати про шкідників, які завдають шкоди. Вибираючи засоби для профілактичної обробки, необхідно чітко вияснити потреби. Простий приклад: попелиця на ділянці не з’являється кілька років, який сенс виконувати обробку від неї?

Лайф/Здоров'я/Краса

Ще новини:

Як назавжди позбутися порослі сливи

Улюблене багатьма садівниками сливове дерево має негативну рису. Воно постійно «підкидає» молоду поросль, яка розширюється настільки, що ділянка у...

Що робити, щоб кабачків було багато: простий спосіб

Багато дачників вважають за краще не використовувати добрива на грядках з кабачками. Чому? Відповідь проста - збільшення врожайності...

Як правильно використовувати гербіциди: поради для тих, хто розчарувався в їхній ефективності

Оскільки гербіциди – це не що інше, як створені хімічним шляхом препарати, використовувати їх потрібно за всіма правилами...

Як захистити цибулю від шийкової гнилі: 2 способи від досвідчених городників

Про те, що цибуля виявилася зараженою небезпечним захворюванням, ми дізнаємося досить пізно. Як правило, шийкова гнилизна проявляє себе...