Недосконалості на обличчі можуть бути різними. Як і методики боротьби із нею. Однак є й універсальне рішення для покращення якості шкіри. Але для того, щоб побачити результат, тобі потрібно дотримуватись деяких правил.
Набряки, запалення, жирність, розацеа… Дерматологічні проблеми бувають такими різними — і всі вони потребують особливого підходу до лікування. Так, при одних типах недосконалостей потрібен спеціальний домашній догляд, при інших не обійтися без косметологічних процедур, а треті вимагають прийому спеціальних медичних препаратів — які виписуються строго за рецептом.
Втім, на першому прийомі переважна більшість дерматологів завжди ставить одне й те саме питання: «А як ви харчуєтеся?»
Вчені постійно шукають взаємозв’язок стану шкіри з раціоном і, треба сказати, досить сильно просунулися в цьому. Звичайно, сьогодні вже не модно звинувачувати у всьому солодке і молочку. І все ж багато продуктів — особливо насичених цукром та консервантами — справді не приносять нічого хорошого організму. І можуть стати причиною посилення запалень та набряклості.
Ми в жодному разі не закликаємо тебе дотримуватися суворих (а найчастіше і нудних) принципів правильного харчування. Але не зайвим буде спробувати вести щоденник харчування — в якому ти відстежуватимеш самопочуття після того чи іншого продукту і записуватимеш, як його вживання відбивається на твоїй шкірі.
Запис може виглядати приблизно так:
«Вчора ввечері з’їла тістечко та запила солодкою кавою з молоком. Потім відчувала тяжкість — а вранці помітила свіжі висипання на лобі».
З цього запису ти зробиш висновки на майбутнє і, наприклад, за тиждень запишеш наступне:
«Ввечері випила каву без цукру та молока, а через годину з’їла улюблене тістечко. Здуття, як і раніше, не відчувала. І шкіра вранці виглядає чистішою»
Звичайно, ми перебільшуємо і наводимо занадто ідеальне закінчення прикладу. Але орієнтуватися на такі записи справді корисно: особливо щодо відстеження самопочуття. До того ж, шкіра обов’язково скаже тобі «дякую» обов’язково!