Причини низької самооцінки. Як зміцнити впевненість у собі

0
Причини низької самооцінки. Як зміцнити впевненість у собі
Підпишіться на наc:
Facebook і Telegram, а також зручно читайте з мобільного GoogleNews.

Впевненість у собі є передумовою особистого та професійного повноцінного та успішного життя. Але що робити, коли у вас низька впевненість?

Причини низької самооцінки

Низька впевненість – це набуте явище. Якщо ми не довіряємо собі і соромимося, то це тому, що у нас був досвід у дитинстві, який змусив нас відчувати, що з нами щось не так, і що ми не в порядку.

Цей досвід привів до того, що, будучи дорослими, у нас є внутрішній голос, який ніколи не підтримує нас добрим чи дружнім словом, і тому в психології називають його внутрішнім критиком. Він постійно намагається атакувати нашу самооцінку, і він дуже успішний і вправний у цьому.

Внутрішній критик не підбирає слів і може називати вас, як дурним, ідіотом, невдахою, боягузом, або характеризує нас як дурних, потворних, некомпетентних і слабких. Наш внутрішній критик абсолютно нічого не робить для підвищення нашої впевненості в собі.

Навпаки: Він завжди має на меті лише одне: зробити нас «маленькими». Наш внутрішній критик виконує свою роботу настільки спритно і вміло, що його критика завжди здається нам виправданою.

Коли зароджується внутрішній критик

Критик у нас виникає у перші роки життя, коли дорослі постійно помічаючи наші помилки та слабкості і карали нас словами та зневажливою поведінкою, коли ми були не такими, якими вони нас хотіли бачити.

З часом ми навчилися дивитися один на одного очима батьків і говорити самі з собою, як колись наші батьки. Можливо, у школі над нами знущалися або дражнили через нашу зовнішність або нашу неспортивну поведінку, і тому ми не могли розвинути впевненість у собі.

Якщо ми хочемо бути більш впевненими і самосвідомими, нам потрібно перестати вірити словам нашого критика. Ми повинні вигнати внутрішнього критика з нашої голови і поставити на його місце підбадьорливий голос і слова підтримки.

Ми повинні навчитися самовибудовуватися і впевнено триматися в будь-якійситуації. Коли ми перестанемо принижувати себе і говорити собі, що з нами щось не в порядку чи ми гірші за інших, ми підвищимо свою самооцінку та впевненість.

Більше впевненості в собі завдяки позитивному мисленню

Суть цієї техніеи полягає в тому, що ми згадуємо свою маленьку дитину, цю частину своєї особистості, яка назавжди залишається незрілою. Звертаємось до неї зі словами підтримки, даємо їй зрозуміти, що те, що вона чула і пережила раніше, не відповідає дійсності. Кажемо їй, що насправді вана мила, впевнена і сильна.

На даному ваша самооцінка сформована не вами. Ви не вирішували, скільки ви вартуєте, інші зробили це за вас.

Якби ви виросли в іншому середовищі, в середовищі, яке давало б вам відчуття любові та цінності, тоді у вас не було б сьогодні внутрішнього критика, ви були б більш впевнені в собі і, таким чином, мали б позитивне самопочуття, правильний імідж і більше впевненості в собі.

3 поради для більшої впевненості в собі

  • Дуже ефективна, але й дуже складна вправа — це регулярно говорити собі щось приємне.
    На що неодмінно варто звернути увагу під час виконання наступної вправи: Заздалегідь підняти собі гарний настрій, включивши жваву веселу музику, подивитись або послухати щось смішне. Ні в якому разі не робіть цю вправу, якщо у вас поганий настрій. Це не дасть ніяких результатів.

Вправа виглядає так: скажіть собі: «Поліна, (введіть своє ім’я) ти мені подобаєшся. Ти прекрасна». Промовляйте це речення з посмішкою (!) кілька разів на день. У вас будуть спочатку сплутані почуття. Але якщо ви змусите себе це зробити, ви позбудетеся від відчуття, що говорите собі щось неправильне.

Ви будете відчувати, ніби обманюєте себе. Це відчуття цілком нормальне. Це має виникнути, тому що зараз ви не впевнені, що вас люблять. Тільки коли ви скажете ці слова собі кілька сотень разів, вони зазвучать більш правдоподібно, і неприємне відчуття  при промовлянні цих слів зникнуть.

  • Якщо ви хочете підвищити свою впевненість у собі, то вам потрібно замінити негативну думку про себе на позитивну. Коли ти говориш собі щось приємне та позитивне з хорошим відчуттям, то у вас здорова самооцінка – а це основа здорової впевненості в собі та самооцінки. Тренуйте в собі більше самоповаги.
  • Складіть список рис і поведінки, які вам подобаються в собі, ті, з якими ви можете прекрасно жити, і ті, які вам не подобаються в собі.
    По черзі приймайте риси, які ви не приймаєте в собі. Для кожної якості скажіть собі – бажано вголос: «Я готовий прийняти себе таким, яким я є – навіть якщо я… (наприклад, ревную). У мене є недоліки та сильні сторони, як і у кожної людини».
  • Згадайте свій прожитий день у ліжку ввечері і зосередьте свою увагу на тому, чого ви досягли і що було для вас позитивним. Кожного дня, відбуваються якісь речі, за  що можна похвалити себе. Не обов’язково робити щось надзвичайне, чого до вас ніхто не робив. Те, що завжди вдавалося іншим, і те, що ви робите вперше, також є успіхом для вас. Якщо ви подолали свою слабкість і щось змінили, це вже успіх.

Трішки терпіння і любові до себе і ви будете вражені змінами, які на вас чекають і тим, як покращиться ваше життя, коли ви зміцнюєте свою самооцінку.

попередня статтяНазвали найсексуальнішого чоловіка 2021-го
наступна статтяСпортивне харчування. Що потрібно знати
Я - головний редактор сайту ProstoWay. З великим інтересом вивчаю тему здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами. Обожнюю кулінарію, свій перший борщ і бісквіт приготувала в 10 років, відтоді готую кожного дня. А зараз радую смачними і корисними стравами свою сім'ю і з великим задоволенням поділюсь рецептами та кулінарними хитрощами з вами.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я