Навіть «метри» городного мистецтва запитують, як правильно поливати помідори на різних етапах розвитку рослин. Помилки в цій нехитрій справі можуть призвести до втрати врожаю або погіршення якості плодів.
Подробиці
Перед висаджуванням у відкритий грунт томати рясно поливають, щоб ґрунт навколо коріння не розсипався і не травмував коріння.
Крім того, в підготовлені лунки для помідорів також ллють достатньо води. Після посадки багато дачників роблять грубу помилку – поливають рослини через кожні 2-3 дні.
Таким чином, дачники отримують не міцні та здорові томати, а натуральних «утриманців», які не прагнуть радувати врожаєм, а чекають, коли ж господарі їх підгодують і вгамують спрагу.
Поливати доводиться майже кожен день, але це не особливо допомагає, коли в червні або липні кілька днів температура повітря вдень тримається в межах +30 …35 °C.
Акуратні дачники в такі дні буквально не випускають лійку і садовий шланг з рук, намагаючись уберегти рослини від пересихання. Врятувати вдається, але врожай буде мізерний і не стане приводом для гордості.
Тому досвідчені дачники радять після посадки томатів не поспішати поливати їх, а почекати кілька днів. Вони запевняють, що брати в руки лійку не потрібно навіть у ті моменти, коли кущики трохи прив’яли. Їм потрібен час, щоб укоренитися, виробити загартування і пуститися на зріст.