Знаєш, як з’явився вазелін? Це сталося в 1800-х роках, коли хімік Роберт Чезбро помітив, що робітники, які працюють на нафтових свердловинах, використовують желеподібну масу, що залишилася в насосах, щоб лікувати опіки.
Свій продукт вчений назвав «Нафтове желе», але незабаром стало зрозуміло, що така назва відштовхує покупців. Після цього Чезбро схрестив два слова: німецьке “wasser” – вода і грецьке “elaion” – оливкова олія. Так і з’явився “Vaseline”.
Склад вазеліну з роками вдосконалювавсяі наразі сучасна формула робить вазелін одним із найефективніших оклюзивів — зволожуючих засобів, що утворюють бар’єр і запобігають втраті вологи. Ось як його можна використовувати:
Щоб зробити парфуми більш стійкими
Коли шкіра добре зволожена, вона найкраще зберігає аромати. Нанеси тонкий шар вазеліну на ділянку, де використовувала парфуми (наприклад, зап’ястя, внутрішню частину ліктів чи шию) – так аромат триматиметься довше.
Щоб позбутися тріщин на ліктях та п’ятах
Шкіра на п’ятах та ліктях постійно пересихає та тріскається? Просто додай трохи вазеліну поверх свого улюбленого зволожуючого крему – пам’ятай, що сам по собі вазелін не зволожує шкіру, проте може «запечатати» всередині засіб, який насичує дерму вологою.
Щоб позбутися натирання
Знаєш, які ділянки шкіри влітку у небезпеці? Заздалегідь змасти їх вазеліном — він запобігатиме проблемам, що виникають через тертя.
Щоб захистити манікюр
Якщо манікюр і педикюр – постійні складові твоєї б’юті-рутини, то нанось трохи вазеліну на нігті та кутикулу між процедурами: це допоможе впоратися з ламкістю нігтів і захистить лак від сколів.
Для догляду за бритвою
Якщо ти користуєшся бритвенними станками, то, ймовірно, помітила, як швидко вони іржавіють. Щоб запобігти цьому, висуши бритву після того, як видалила волосся, а потім змасти леза тонким шаром вазеліну.
Щоб надати волоссю гладкість
Постійно борешся з пухким волоссям? Нанеси на них горошину вазеліну – це зробить їх гладкими без жирності і захистить тебе від посічених кінчиків, через вплив сонця або води.