Чомусь є стереотип, що мох та лишайник може з’явитися виключно на старих деревах. Вони можуть бути й на молодих. Важливо, що вони не є паразитами. Отже, не витягують сили та сік з рослини. Проблема полягає в іншому. Наявність лишайників та моху сповільнює відновлення кори, а ще вони стають затишним місцем для розмноження бактерій.
Що робити з лишайниками
Їх можна позбавитися, але потрібно правильно підходити до цього. Не треба брати жорстку металеву щітку та активно чистити гілки та стовбур. Нічого доброго з цього не вийде, адже ви зробите багато пошкоджень. Травмована кора буде потребувати лікування, а ще через неї в дерево можуть попасти грибкові інфекції.
Навколо дерева розстеліть плівку. Приготуйте розчин залізного купоросу 3%. Обробіть гілки цим засобом. В результаті все відпаде самостійно. Навіть без тертя.
Якщо ви все ж таки механічно чистили від лишайника, тоді всі гілки після цього потрібно обробити 5% залізним купоросом. Методи можете вибирати на власний розсуд, але потрібно максимально намагатися не допустити пошкодження кори.