Звичайний термін придатності, який пишуть виробники на парфумерній продукції, – 36 місяців, або 3 роки з дати виробництва. Але буває так, що цей термін ще не минув, а вміст флакона починає виглядати підозріло. Чому це відбувається і що робити?
Парфуми – досить примхлива продукція. Ми вже розповідали, чому не можна зберігати парфуми у ванній кімнаті: світло, підвищена вологість та температура непередбачено впливають на молекули ароматичної сировини.
Однак вміст флакона може змінити колір (стати темніше або, навпаки, світліше) навіть якщо ти не зберігаєш парфум у ванній. І на це є причини — найпоширеніші з них.
- На флакон потрапляють прямі сонячні промені, сировина змінює колір під дією ультрафіолету, парфуми буквально засмагають.
- Флакон не повністю герметичний – в нього просочується повітря і змінює колір вмісту.
- У складі парфумів є натуральна ваніль – окислюючись згодом, вона змінює колір рідини парфумів на коньячний.
- У складі парфумів є екстракти моху, вони запускають аналогічні хімічні процеси. До речі, і ваніль, і мох можуть також викликати появу осаду на дні флакона.
У складі духів присутні так звані шиффові основи, названі на ім’я німецького хіміка Хуго Шиффа, який вперше синтезував такі сполуки. Якщо ти розумієшся на хімії, то й так знаєш, що це, а якщо не розумієшся, ось короткий опис: такі сполуки молекул і самі собі використовуються як парфумерна сировина (вони дають густий, важкий квітковий запах) і можуть утворюватися в парфумах з часом. -за те, що ароматичні сполуки трансформуються та вступають у реакцію один з одним. Наявність шиффових підстав призводить до потемніння духів, але не впливає на інші характеристики.
Власне, це є ключовий момент. Якщо твій парфум змінив колір, це варіант норми — за умови, що аромат залишився без змін. Такими духами користуватись можна і потрібно. Але у разі виявлення «битих» нот, кислинки (там, де її бути не повинно), явно зайвого «присмаку» в парфумерній композиції доведеться зробити висновок, що зберігання все ж таки було неправильним або, незважаючи на всі обережності, термін придатності продукції підійшов до кінця і колишньої радості такі парфуми чи туалетна вода не приноситимуть.