Бьюті-технології активно розвиваються, але жіноче гоління, як і раніше, залишається найшвидшим способом видалення волосся. Однак ціни на леза та верстати постійно зростають, що впливає на доступність якісних аксесуарів для гоління. Давай навчимося правильно доглядати за бритвою, щоб продовжити її термін служби, не жертвуючи гладкістю і комфортом.
Бритвенний станок – незамінна річ, яка може стати в нагоді навіть у випадку, якщо ти звикла боротися з рослинністю на тілі іншими способами. Наприклад, перед сеансами лазерної епіляції рекомендується видаляти волосся саме за допомогою бритви. До того ж деякі зони набагато зручніше і швидше обробляти бритвою: наприклад, коли йдеться про гоління ніг (у разі, якщо волосся росте повільно і має світлий відтінок), або коли потрібно швидко прибрати волоски в зоні пахв.
Якщо ти надаєш первагу використанню бритви, напевно ти вже знайшла відповідний тобі спосіб, як правильно голитися, щоб довше відчувати гладкість і уникати подразнення. А ось про правила зберігання та експлуатації лез усі ми замислюємося набагато менше, хоча це безпосередньо пов’язано з результатом використання бритви.
Як довго можна використовувати один станок для гоління
Насамперед все залежить від того, як часто ти користуєшся станком і який об’єм поверхні тіла обробляєш ним. Наприклад, якщо ти звикла лише пару разів на тиждень голити пахви, при правильній експлуатації леза можна не змінювати навіть кілька місяців.
Якщо говорити про загальні рекомендації, то можна орієнтуватися на ці терміни:
- При щоденному голінні великих зон або використанні через день станок для гоління жіночий (а точніше, касету на ньому) слід замінювати кожні 1-3 тижні, залежно від сточування лез.
- При використанні бритви двічі на тиждень лезо може прослужити 4-6 тижнів
- Виробники одноразових станків рекомендують замінювати їх після 3-6 використань, залежно від розміру області видалення волосся
Як розумієш, рекомендовані терміни безпосередньо пов’язані з тим, в якому стані знаходяться леза для гоління і як ти доглядаєш за ними — ну, або ігноруєш цей пункт взагалі.
Ми не закликаємо тебе зберігати станок за межами ванни або займатися самостійним заточуванням і поліруванням лез. Зазвичай саме такі поради даються для продовження служби бритви, хоча навряд чи їх хтось дотримується. Насправді досить просто звертати більше уваги на те, в якому стані ти зберігаєш бритву і як це на неї впливає.
Ретельно очищуй лезо бритви після використання
На поверхні шкіри скупчуються солі, які можуть призводити до появи іржі на бритві. Піна для гоління, що залишилася на лезі, також сприяє зменшенню терміну служби лез, оскільки її інгредієнти провокують корозію металу.
Після використання станка потрібно ретельно промити його під водою з обох боків. При необхідності очисти леза від частинок шкіри та залишків косметики за допомогою старої зубної щітки. І не забудь насухо вибрати бритву!
Зберігаючи станок для бритв у сухому місці
Бритву зручно тримати на полиці у ванній кімнаті, щоб можна було нею скористатися у будь-який зручний момент. Однак підвищена вологість і крапельки води, які випадково потрапили на касету, можуть швидко вивести леза з ладу.
Деякі виробники додають до набору з станком для бритв спеціальний тримач для зберігання бритви у вертикальному положенні, щоб на лезах не накопичувалася вода. Але якщо повісити такий тримач неподалік душової лійки, захистити бритву від води все одно не вийде. Так що в ідеалі розмістити утримувач у більш сухій частині ванної кімнати. За потреби знімай з нього верстат, а після використання витирай його серветкою або рушником і закріплюй назад.
Нанось захисні засоби на бритву
Просунутий варіант зберігання бритви для заощадливих! Раніше цирюльники занурювали свої бритви в масляні суміші, щоб леза довше залишалися гострими. Згодом ця методика спростилася: тепер на просторах інтернету можна зустріти лайфхак із натиранням лез олією. Для цього можна використовувати як рослинну олію з кухні, так і, наприклад, будь-яку косметичну олію — хоч гідрофільну для демакіяжу, хоч дитячу олію від попрілостей.
Вважається, що масло дозволяє запобігти контакту бритви як з вологою, так і з повітрям, а також покращує зчеплення лез з поверхнею шкіри.
Однак варто розуміти, що олія може впливати на ефективність зволожуючих смужок на бритві, просочених доглядовими компонентами. Саме тому бритву краще не занурювати в засіб повністю, а наносити масло точково, безпосередньо на леза.