Зовсім небагато часу залишилось до початку висівання розсади городниками та дачниками. Будь-який досвідчений дачник знає про те, що розсада вкрай вразлива до захворювань. Особливо небезпечним захворюванням можна назвати чорну ніжку. Її появу буває важко помітити, проте прогрес у недуги вкрай швидкий. Тому варто спрацювати на випередження та захиститися від розвитку захворювання. Які заходи профілактики можна виділити
Ґрунт та посадковий матеріал
Якщо ви зробите коректну обробку посадкового матеріалу та ґрунту, то шанси на те, що саджанці будуть міцними та здоровими, стають помітно вищими.
Тому завжди проводьте знезараження грунту і не забувайте про замочування посадкового матеріалу.
Провітрювання
Важливо пам’ятати про те, що чорна ніжка активно розвивається в тому випадку, якщо ви не змогли забезпечити достатній повітрообмін.
Тому намагайтеся не забувати про провітрювання.
Зволоження
Перед дачником стоїть досить складне завдання. Насамперед треба розуміти, що без води розсада загине. Однак надлишок вологи може спричинити розвиток чорної ніжки.
Температура
Важливо пам’ятати, що розсада погано реагує на зміни температурного режиму, тому її потрібно підтримувати на одному рівні. Інакше рослини можуть захворіти на чорну ніжку.
Також пам’ятайте, що поява протягів є неприпустимою.
Зола
Якщо періодично використовувати золу для опудрювання, можна захиститися від низки грибкових захворювань, включаючи чорну ніжку.
Підживлення
Багатьом здається, що молода розсада потребує великої кількості підживлень та добрив для активного розвитку. Але це помилка.
Надлишок поживних речовин може послабити рослини. У такому разі розсада може захворіти на чорну ніжку.