Фіалки прикрашають підвіконня і своїми м’якими листочками, і різноманіттям кольорів квітів. Тому з такою радістю жінки розводять ці красиві вазони. Але буває, що нова жителька домашньої оранжереї не поспішає цвісти. Чому це відбувається і як створити комфортні умови для фіалки?
Подробиці
По-перше, якщо на вазон потрапляє багато або мало світла, ви не дочекаєтеся цвітіння. Про недостатнє освітлення вам «розкаже» листя: воно буде тягнутися вгору. Про надлишок сонячних променів просигналізують засушені кінчики листя. Тому шукайте золоту середину: місця, куди не потрапляє пряме сонячне проміння – в північній, північно-східній, північно-західній частині приміщення. Освітлення має бути 12 годин на добу.
По-друге, якщо поливати часто, причому холодною водою, можуть навіть загнити бутончики, що з’явилися. Тому взимку поливайте один раз на тиждень, а влітку – два. Воду краще брати кип’ячену, відстояну, кімнатної температури. Слідкуйте, щоб вода не потрапляла на листя.
По-третє, ґрунт з городу не є відповідним для фіалок. Краще купити спеціальний, легкий. Тим більше, його потрібно не так і багато, адже фіалки не люблять великих за розміром горщиків.
Як бачите, ніяких ідеальних умов для цвітіння фіалка не вимагає – тільки елементарний догляд і ваша любов. Тоді вона порадує вас буйним цвітінням!