...
ГоловнаЛайфстайлЧим "підгодувати" квітник, щоб не згадувати все літо

Чим “підгодувати” квітник, щоб не згадувати все літо

Підпишіться на нас:

Підживлення квітів багато дачників ігнорують або припускаються ключових помилок. Але, якщо не вносити добрива, говорити про гарне цвітіння точно немає приводу. Тому варто розібратися, чим “годувати” квітник.

Коли потрібно вносити добрива

Важливо зрозуміти простий факт: багаторічні рослини потребують добрив для нормального зростання. Справа в тому, що якщо вони ростуть на одному місці довгий час, то споживають ті самі мікроелементи. А ґрунт через талі води втрачає частину мінеральних речовин та своїх властивостей.

Внесення добрив у цьому випадку – це необхідність, якщо хочеться отримати пишні декоративні рослини. Підживлення достатньо виконувати навесні один раз. Важлива умова: це правильний підбір підживлення.

Які елементи необхідні кольорам для розвитку

Для нормального розвитку квітник слід удобрювати наступними макроелементами:

  • Азот. Він допомагає формувати вегетативні органи. Це важливо для молодих рослин та в період цвітіння.
  • Фосфор. Він покращує розвиток кореневої системи та відповідає за транспортування поживних речовин. Без фосфору більшість рослин неспроможні нормально розвиватися.
  • Калій – це допоміжний елемент, що допомагає засвоювати азот. Також калій зміцнює рослини та покращує білковий обмін, він сприяє правильному розвитку.
  • Магній. Впливає на ферментативні процеси та прискорює засвоєння азоту. Цей елемент дуже важливий, коли рослини починають формуватися.

При виборі підживлення слід звертати увагу на склад. Багато хто віддає перевагу універсальним підживленням. Зараз у спеціалізованих магазинах можна купити добрива, що призначені для квітників, їх завжди простіше використати.

Як вносити підживлення

Досвідчені дачники завжди починають із народних методів. Як показує практика, багато хто вносить деревну золу, а потім фосфорно-калійні добрива.

У цьому помилці немає, але як правильно розрахувати пропорції та час внесення?

Кожна квітка має певні властивості. Ніхто не витрачатиме час і сили, щоб вносити добрива індивідуально. Тому є проста порада: можна використати універсальні добрива. Давати назви сенсу немає, їх вибір величезний, а решта нагадуватиме рекламу.

Перед внесенням слід уважно ознайомитись з інструкцією. Багато дачників вносять добрива «на око», припускаючись ключової помилки. Дотримання пропорції та правильність внесення має значення.

Простий приклад: деякі добрива потрібно розводити з водою, інші вносяться безпосередньо в грунт. Експериментувати або ризикувати точно немає сенсу, експерти не дарма вказують докладну інструкцію щодо застосування на упаковці.

10 квітня

9 квітня

В тренді

Ще новини:

Три куртки, які більше ніхто не хоче носити в 2025 році

Верхній одяг можна носити роками і він буде залишатися актуальним. Сьогодні говоримо про куртки, які свого часу були...

У теплому сезоні не обійтися без яскравих кросівок і ось чому

З ростом популярності модних кросівок та й кількості їх відданих шанувальників іноді здається, що інші моделі просто відходять...

Як носити в цьому сезоні трендові штани в піжамному стилі

Модні покази запустили неоднозначну тенденцію на піжамні штани. З одного боку зручно та вільно, з іншого — не...

Шість речей в кольорі вершкового масла для модного гардероба 2025

Весняний та приємний колір — відтінок вершкового масла. Він такий ніжний, приємний, жіночний. В ньому є щось наївне,...