...
ГоловнаЛайфстайлЯк прищепити дитині любов до читання

Як прищепити дитині любов до читання

Підпишіться на нас:

Ні для кого не секрет, що у вік комп’ютерних технологій батьки стикаються з проблемою відвертої нелюбові дітей до читання. Милий малюк замість читання книг хочуть грати в комп’ютерні ігри або дивитися мультфільми. Але ми знаємо, що читання з ранніх років сприяє:

  • розвитку грамотності;
  • вмінню аналізувати;
  • розширення словникового запасу;
  • розвитку короткострокової пам’яті.

Давайте разом знайдемо оптимальні способи прищепити дитині любов до читання. Для цього нам знадобиться терпіння та час. Якщо для батьків ця допомога діткам стане захоплюючою пригодою, яку не захочеться пропускати, то незабаром вони насолоджуватимуться результатами своєї праці.

1. Дитячі книги – перші іграшки малюка

Зараз у магазинах можна придбати чудово оформлені книжечки для найменших. Нехай ці книжки стануть улюбленими іграшками дитини, яка розважатиметься ними на прогулянках чи вдома. Один мінус-вартість. Однак зараз є з чого вибрати.

Необхідно розуміти, що зір є одним із ефективних інструментів сприйняття світу. Спочатку дитина сприймає лише чорно-білі малюнки, у міру дорослішання його залучатимуть барвисті ілюстрації. Батькам необхідно гортати разом із малюком книжки з картинками, розповідаючи їм зміст.

Проводячи таку роботу з дитиною, необхідно враховувати дитячу психологію. Малюки швидко втомлюються від тривалих одноманітних дій. Тому розглядаємо картинки не довго, відволікаючись інші заняття.

2. Читайте малюкові самі

Новонароджені дітки люблять слухати – як мама їм читає казки, віршики, співає пісеньки. Адже рідний голос дуже добре впливає на емоційний настрій дитини. У міру дорослішання малюк прислухатиметься до інтонації голосу. У дитини почнуть формуватися різні асоціації та образи.

Згодом у дитини з’являються улюблені герої. Можна подивитися мультики з улюбленими героями, а потім залучити малюка до розгляду ілюстрацій в однойменній книжці.

Навіть після того, як діти навчаться самостійно читати, батькам необхідно продовжувати читати вголос улюблені казки. Це пришвидшуватиме розумовий розвиток маленьких читачів, удосконалюючи їхні навички.

3. В якому віці починати?

Більшість дітей починає робити перші «проби» у самостійному читанні після п’яти років. Але варто тут розвіяти стереотипи щодо впливу раннього читання на рівень інтелекту дитини. Це абсолютно хибна думка.

У кожної маленької людини індивідуальний ритм. На жаль, наше бажання навчити дитину читати якомога раніше, призводить до зворотного результату, найчастіше відбиваючи бажання читати взагалі.

Завдання батьків – не так швидше навчити своє улюблене чадо правильно складати літери в слова, скільки навчити малюка отримувати від цього творчого процесу задоволення.

4. Зробити процес читання грою

Малюків можна залучити до читання книг через ігри. Деякі батьки навіть ставлять цілі спектаклі за сюжетом дитячих книжок, де головними героями можуть бути ляльки або маленькі учасники.

Для діток, що читають, доцільно використовувати гру – пошуки необхідних предметів по квартирі. А допомогою у цьому пошуку будуть написані на листочках інструкції.

Відмінним способом розвитку у дітей творчої уяви є спільне вигадування казок. У дитини виникає живий інтерес до придуманих світів, що може згодом стати хорошим стимулом у потребі читати самостійно.

Цікавою грою можна зробити процес вибору книги в магазині. Дайте дитині час поблукати між книжковими полицями, розглянути обкладинки, почитати назви, погортати сторінки, самостійно зробити вибір! А після покупки ввечері прочитання обраної дитиною книги перетворите на приємний ритуал.

5. Подавайте приклад

Якщо в сім’ї є культ книги – дитина з раннього дитинства бачить як часто читають її батьки, віддаючи перевагу книжці перегляду телевізора, або сидінню за комп’ютером. Такі діти намагатимуться наслідувати батьків.

Коли дитина, яка подорослішала, зможе самостійно ділитися враженнями від прочитаного, необхідно з нею обговорювати всі події та образи, стимулюючи її навідними питаннями. Таким чином, ми навчатимемо дитину грамотно викладати думки. Спостерігаючи наш живий інтерес, дитині хотітиметься ділитися з нами своїми враженнями і читати нові книги.

Лайф/Здоров'я/Краса

Ще новини:

Як з 7 видів вовни вибрати найкращий склад светра на зиму

Светр — базова річ в гардеробі. В холодні дні без нього важко обійтися. І не треба цього робити....

5 фасонів спідниць, які будуть популярні у 2025 році

У світі моди настала ера, коли звичні форми та силуети стають полем для експериментів, а класика набуває сміливих...

Стилісти розповіли, як носити чорний светр в стилі кежуал

Чорний светр — універсальний елемент зимового гардеробу. Він ідеально доповнює повсякденні образи. Незамінна річ, яку можна поєднувати з...

Вельветовий одяг — тренд сезону: найкращі образи на 2025 рік

Вельветові речі впевнено входять в новий модний сезон. Більшість раді цьому факту, бо речі з цього матеріалу комфортні,...