La petite mort або маленька смерть – так іноді називають сон у Франції. Неважливо, чи ти згодна з французами чи, навпаки, вважаєш, що сон — найбільша насолода: будь-який з нас варто знати, які техніки короткого денного сну існують.
Як пояснює доктор медицини, психолог і директор відділення поведінкової медицини сну в Центрі розладів сну і неспання при Медичному центрі Монтефіоре Шелбі Харріс, чим коротший сон, тим він поверховіший, але навіть у цьому випадку ми можемо прокинутися бадьорими і відпочилими.
Однак не варто думати, що досить трохи подрімати, щоб отримати такий ефект: як пояснює Шелбі, практика короткого денного сну має підкорятися певним правилам, інакше замість того, щоб відчути приплив енергії, ти почуватимешся ледве живим зомбі.
Отже, ось як не звести нанівець переваги короткого денного сну!
За словами доктора Харріс, денний сон не повинен бути порятунком від нічного неспання: «Вам може здатися, що варто подрімати, і це допоможе вам упорядкуватися ще на кілька годин. Але не спокушайтеся — у довгостроковій перспективі така тактика лише нашкодить тілу та мозку», — каже вона.
Шелбі також наголошує, що денний відпочинок — нормальна практика, але не в тому випадку, якщо ти постійно відчуваєш сонливість і просто не в змозі обходитися без сієсти: у цьому випадку краще звернутися до лікаря. (Якщо впізнала себе, то знай, що ти не самотня — за статистикою, на такі розлади сну страждають дві людини з восьми.)
Як пояснює Шелбі, оптимальний час для короткого денного сну становить від 20 до 30 хвилин. Якщо тривалість короткого денного сну буде більшою, це завадить тобі нормально відпочивати вночі, і вранці ти відчуватимеш себе розбитою і втомленою.
Дослідження НАСА показало, що ідеальна тривалість денного сну підвищення когнітивних функцій становить 26 хвилин: це підвищує продуктивність на роботі на 34%.
Ти знаєш, що має бути вечірка, і хочеш поспати трохи ввечері, щоб потім веселитися всю ніч? Хороші новини: на думку доктора Харріс, подібна разова «акція» цілком допустима. Але якщо ти влаштовуєш перерви на сон вдень часто, а ввечері лягаєш спати приблизно о 23:00, то не спи після 14:00 (налаштованість цей тимчасовий ритуал в залежності від свого режиму дня).
На думку доктора медичних наук та сомнолога Джеффа Роджерса, найкраще спати з 13:00 до 14:00. “Якщо ви спробуєте лягти раніше, то ваше тіло буде просто не готове до сну”, – пояснює він.
Створення комфортної обстановки для відпочинку, навіть якщо він дуже короткий, дуже важливий. Найкраще спати вдень у своєму ліжку, до якого звикли і тіло, і мозок. Але якщо ти робиш це, наприклад, у кріслі, то обов’язково користуйся подушкою для шиї.
Дослідники з Університетського коледжу Лондона та Республіканського університету (Уругвай) проаналізували дані 500 тисяч людей віком від 40 до 69 років і дійшли висновку, що денний сон може зберегти здоров’я мозку з віком. Такий самий ефект на нас має фізична активність протягом дня.
Звучить дуже дивно, правда? Однак цей прийом навіть має свою назву — coffee nap (кавова дрімота). Як пояснює доктор Харріс, кофеїну потрібно близько 30 хвилин, щоб потрапити в кровотік – таким чином, якщо ти вип’єш каву перед тим, як прилягти, то через 30 хвилин прокинешся бадьорою і фактично отримаєш подвійний ефект від напою і сну.
Потрібно організувати потрібну “атмосферу” допоможуть маска для сну, беруші або навіть генератор білого шуму – спеціальний прилад, який ще називають звуковим кондиціонером, призначений для маскування небажаних шумів ззовні.
Про багатошарові образи вже було сказано все і неодноразово. Але багато хто все одно обходить…
В гардеробі вкорочені штани можуть стати хітом або безжалісно бути забутими на дальній полиці шафи.…
Взимку так холодно, постійно задуває то в спину, то під куртку. А після цього нежить,…
Одна з причин, чому варто чекати на похолодання — це стильні дутики. Такі зручні та…
Осінньо-зимові покази сезону осінь-зима 2024/2025, починаючи з Нью-Йорка та закінчуючи Парижем, запам'яталися нам цікавою деталізацією…
Коли говорять «кулон», в уяві відразу виникають срібні, золоті прикраси на ланцюжку, біжутерія. Проте мода…