Кольорові яскраві сни для сучасної людини досить рідкісні, і багато людей, яким Морфей посилає яскраві картини примарного світу, починають відчувати тривогу: чи це нормально, бачити кольорові яскраві сновидіння?
Помаранчеве небо та фіолетова трава – від буддистів до практиків УС( усвідомлені сновидіння)
Ніч є часом відпочинку свідомості та перезавантаження нервової системи. Сучасний світ, що вражає буйством фарб, великою кількістю випромінювання та об’ємними потоками інформації в суміші зі щоденним стресом, день за днем пригнічує психіку.
Багато релігій трактують світ сновидінь як подорож тонкого психічного тіла на інші реальності, медицина ж пов’язує це явище з «прибиранням» мозку, структуруванням інформації – хаос переміщення , накладений на знижену частоту нервових імпульсів, породжує у свідомості деяку картину, найчастіше. Активна молодь, навпаки, не особливо замислюючись над першопричиною, намагається стати на чолі столу і правити бал – практика усвідомлених сновидінь набирає великої популярності серед тих, хто хоче потрапити в казку і бути сценаристом яскравих видінь. Хто ж із них правий?
Яскравість – це нормально
Спробуємо порівняти сучасний світ і давню Грецію – яка картинка здасться вам більш заспокійливою? Далекі часи, коли людство співіснувало в гармонії з природою, а переважаючими кольорами були пастельні тони, очі людини не настільки втомлювалися від контрастності навколишнього світу.
Усе живе перебуває у балансі – у грецьких манускриптах неодноразово зустрічається згадка у тому, наскільки яскравий і різноманітний світ богів та інші цивілізації. Так, відчуваючи колірне голодування, фантазія сама домальовувала грекам, що бракує. Це знаходить і підтвердження у сучасному світі – взимку, в період переважання біло-сірих та брудних відтінків, людям часто сняться феєричні тони.
Що ще може спровокувати буйну картинку?
- Закоханість – постійна присутність окситоцину в крові провокує зміну гормонального фону і, як наслідок, виливається у цікаві райдужні фантазії;
- Емоційна перенапруга – вантаж серйозних проблем провокує психіку до створення умиротворюючих картин і красивої обстановки, звідки не хочеться повертатися – повсякденність фатально програє за очками;
- Тривала зима, похмура погода;
- Запальні процеси в організмі – найнеприємніша і найнебезпечніша причина яскравих снів, яку потрібно розпізнати вчасно – швидше за все, на той момент, коли свідомість дає активні сигнали мозку – хвороба знаходиться в інкубаційному періоді.
- Також однією з причин може бути стрес.
Прихована загроза – коли бити на сполох?
Якщо вас деякий час переслідують надто яскраві, настирливі картини – отруйні тони, кричущі елементи, які навіть після пробудження залишають неприємний осад і не дають відчуття відпочинку після того, як ви розплющили очі – вагомий привід прислухатися до власного тіла.
Фахівцями зарубіжної спільноти Biological Psyhiatry на підставі досліджень групи в 50.000 осіб встановлено, що кількість сну та частота змінності фаз з відхиленням як у більшу, так і меншу сторони є ознаками нестабільності організму.
Тому, якщо у вас мають місце такі симптоми – замисліться:
- Постійна надмірна яскравість;
- Кілька барвистих сновидінь, що запам’ятовуються за ніч (від двох і більше);
- Порушення тривалості – надто довгий або, навпаки, короткий сон;
За ніч ви проживаєте тривалий період часу – іноді буває й таке: людина за ніч може пережити події тижня чи місяця в іншій реальності.
Відсутність сновидінь – це норма
Деякі люди вважають себе неповноцінними через відсутність «нічного життя». У суспільстві це цілком нормально – за статистикою, 35% населення не мають снів під час перезавантаження свідомості. Чому так відбувається?
- Тяжка фізична робота – якщо тіло сильно втомилося, не чекайте від свідомості подарунків, мозок краще знає, що йому треба і вибирає оптимальний варіант повноцінного відпочинку;
- Стрес і сильна емоційна завантаженість так само провокують підсвідомість відключатися повністю, щоб розвантажити нервові канали;
- Алкогольне сп’яніння.
Усвідомлені сновидіння – чи варто практикувати?
Насправді методика УС є досить цікавою – люди, які займаються процесом самосвідомості в іншій реальності, хочуть прожити два життя в різних світах.
Чим це загрожує? Мозок все-таки не отримує належного відпочинку та можливості послабити навантаження на нейрони, з часом великий ризик отримати дуже неприємні розлади психіки – від майже невинної соціопатії до буйної та пишної шизофренії.
Якщо ж вас все ж таки зацікавила дана методика – будьте обережні і не захоплюйтесь, чергуйте УС та звичайний, людський відпочинок