Багато корисних властивостей для ґрунту та рослин можна витягти з харчових відходів, якщо навчитися ними грамотно розпоряджатися. Наприклад, картопляні очищення складають під кущі смородини, з бананової шкірки готують настої, а яєчна шкаралупа у дачному середовищі взагалі на вагу золота.
Подробиці
Не менш цінне добриво можна отримати з лушпиння цибулі. У харчовому ланцюжку цибулиння грає не останню роль. Як мінімум, це натуральний харчовий барвник, але на цьому її корисні властивості не закінчуються.
Ось що потрібно зробити, щоб за допомогою цих відходів забезпечити себе врожаєм.
- Лушпиння цибулі допоможе відлякати багатьох комах-шкідників, діючи як натуральний інсектицид. Найприємніше в цьому випадку, що воно абсолютно нешкідливе для врожаю плодоовочевих культур;
- Лушпиння цибулі, в основному, використовують як добриво. Для цього потрібно взяти одну гарну жменю лушпиння, помістити його в каструлю або залити двома літрами окропу. Поставте на вогонь і дайте поваритись на слабкому вогні 5-7 хвилин. Отриманий концентрат слід розбавити чистою водою у співвідношенні 1:5. Використовується для підживлення рослин, у тому числі кімнатних (але потрібно знати концентрацію), а також для боротьби з комахами-шкідниками.
- Найпростіший варіант – це закласти лушпиння в грунт пізньої осені. До весни воно перегниє та наситить ґрунт корисними речовинами, що забезпечать багатий урожай.