...
ГоловнаЛайфстайлЯк позбутися домашньої плісняви: хитрощі господинь

Як позбутися домашньої плісняви: хитрощі господинь

Підпишіться на нас:

Цвіль, як і будь-яка інша частина природи, має своє місце у навколишньому середовищі. На відкритому повітрі вона руйнує мертві матеріали, але в приміщенні цвіль може становити небезпеку для здоров’я мешканців будинку.

Подробиці

Повністю позбутися плісняви в домашніх умовах практично неможливо. Зменшити наявне ураження цвіллю до такого ступеня, щоб воно більше не становило небезпеки, а також уникнути спалахів нової цвілі цілком можливо. Ви можете успішно завершити це, використовуючи методичний підхід “зроби сам”.

Виявіть цвіль, що є в будинку, шляхом ретельного огляду всіх приміщень

Почніть пошук у місцях з підвищеною вологістю, де пліснява може рости з найбільшою ймовірністю, наприклад, у ванних кімнатах, кухнях та підвалах.

Під час пошуку принюхайтесь, намагаючись виявити затхлі запахи. Зосередьтеся на тих місцях, де є пошкодження від води. Шукайте місця, де на стінах, стелі чи підлозі є чорні чи білі плями. Ці трохи розмиті плями зазвичай є ознаками росту плісняви.

Виміряйте площу ураження пліснявою

Якщо площа перевищує 1 квадратний метр, у цьому випадку знадобиться професійне очищення. Якщо менше 1 квадратного метра, тоді ви можете очистити її самостійно.

Закрийте приміщення, в якому проводитиметься прибирання, щоб спори плісняви не поширювалися з кімнати в кімнату. Закрийте вентиляційні отвори пластиковою плівкою, закріпивши її скотчем, та відкрийте вікна в кімнаті.

Переставте меблі в зоні прирання в кімнату, де немає плісняви

Помістіть запліснявілі предмети, такі як папери або книги, у пластиковий смітник для утилізації. Упакуйте всі запліснявілі тканини для подальшого чищення. Під час прибирання одягайте захисні окуляри, рукавички та захисну маску.

Вимийте запліснявілу поверхню

Промити рекомендується теплим водним розчином миючого засобу, що містить 1 склянку миючого засобу та 5 літрів води. Для цього вам знадобиться звичайна губка. Дайте поверхні висохнути на повітрі, а потім знову вимийте її розчином відбілювача, що складається з 1/4 склянки відбілювача на 5 літрів води. Не сушіть поверхню, щоб дати відбілювачу час на дезінфекцію.

Зачекайте 20 хвилин після миття з відбілювачем, а потім повторіть процедуру. Зачекайте ще 20 хвилин і промийте відбілювачем втретє. Ще через 20 хвилин вимийте поверхню розчином миючого засобу з розрахунку 1 склянку миючого засобу на 5 літрів води. Миття з миючим засобом запобігає повторній появі плісняви.

Для ретельного прибирання решти приміщення використовуйте звичайні методи. Вимийте килим і витріть шваброю підлогу у приміщенні.

Почистіть запліснявілі тканини звичайним способом, перш ніж повернути їх до кімнати

Вимийте поверхню меблів, винесених з кімнати, використовуючи теплий миючий засіб для предметів з твердою поверхнею та засіб для чищення тканини для предметів меблів з тканинною оббивкою.

Потім усуньте причину появи цвілі, усунувши усі пошкодження або протікання води. Контролюйте рівень вологості у будинку, встановивши вологопоглинач, який запобігає накопиченню вологи.

Регулярно перевіряйте місця зараження після прибирання. Якщо пліснява повертається, перевірте, чи немає за меблями прихованих вогнищ зараження пліснявою. Якщо вони є, тоді викличте професіонала для боротьби з пліснявою на стінах.

Стрічка новин:

Фітнес/Здоров'я/Краса

Ще новини:

Як продовжити цвітіння орхідеї: фаленопсиси цвітуть по 5-6 місяців

При правильному догляді фаленопсиси можуть цвісти по п'ять-шість місяців. Догляд, який принесе тривале цвітіння квітки набувається з часом...

Яку кімнатну рослину експерти радять поставити у квартирі після ремонту: поглинає шкідливі речовини

Відомо, що багато кімнатних рослин здатні очистити повітря та принести господарям користь. У подробицях читайте про одну з...

В Україні ціни на продукти харчування різко зростуть: що відомо

В Україні до кінця літа очікують різке зростання цін на продукти харчування. Вартість  зросте на 15-30%. Причому це...

ЄС може повернути мита на українські яйця та цукор

Нещодавно Євросоюз продовжив на на рік дію торговельного безвізу з Україною стосовно сільськогосподарської продукції. Але не довго довелося...