Здоров'я

Що буде, якщо вживати дуже багато білка

Білок – це макроелемент, який є невід’ємною частиною кожної клітини людського організму. Поряд із жирами та вуглеводами, білок необхідний для нормальної роботи всіх систем організму від опорно-рухової до нервової та серцево-судинної. Білки, а точніше, амінокислоти, з яких вони складаються, формують свого роду «будівельні блоки», з яких складається весь організм. Вони відповідають за міцність кісток, регенерацію тканин (як шкіри, так і внутрішніх органів) та багато інших процесів.

Дефіцит білка загрожує різними неприємними наслідками для організму. При невеликій нестачі білка порушується водно-сольовий баланс, що призводить до затримки рідини в організмі та утворення набряків. При більш серйозному дефіциті порушується процес регенерації тканин, сильно погіршується стан волосся і нігтів, а також сильно слабшає імунітет, тому що для вироблення імуноглобулінів організму потрібні саме білки, а не жири або вуглеводи.

Тим не менш, правило «все добре в міру» ніхто не скасовував, і надлишок білка в організмі загрожує не менш небезпечними наслідками, ніж його дефіцит. Багате білками та бідне вуглеводами та жирами харчування створює навантаження на нирки та печінку. Через це ви можете відчувати постійну спрагу та проблеми із травленням. Вони у свою чергу провокують збої у виробленні гормонів, які сильно впливають на емоційне тло, а в особливо серйозних випадках можуть стати причиною ендокринних збоїв.

Надлишок білків провокує посилену роботу нирок, які виводять продукти їхнього розпаду. Надлишок білків і нестача клітковини – прямий шлях до проблем зі шлунком, у тому числі до здуття, тяжкості, діареї та печії. У довгостроковій перспективі підвищений вміст білка та нестача інших поживних речовин у раціоні здатні провокувати несприятливі зміни в емоційному стані, аж до депресії та хронічної втоми.

Пам’ятайте, що норма білка становить не більше 3 грамів на кілограм ваги, а його загальна частка не повинна перевищувати 30% всього раціону.

Вживаючи максимально допустиму дозу білка, не забувайте доповнювати свій раціон овочами, щоб дати можливість своєму організму правильно переварити досить складний для засвоєння білок. При цьому не забувайте, що на сам процес розщеплення білків знадобиться чимало енергії, тому разом з білковою їжею організму необхідно отримати і достатню кількість вуглеводів.

Пасевич Анна

Я - головний редактор сайту ProstoWay. Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна. Працюю в різних інтернет-виданнях з 2012 року. З великим інтересом вивчаю тему здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами. Обожнюю кулінарію, свій перший борщ і бісквіт приготувала в 10 років, відтоді готую кожного дня.

Останні новиники

8 помилок, які зменшують тривалість життя: перевір себе

Зрозуміло, що не все підлягає контролю, наприклад, вибір генів, з якими ти народжуєшся. Проте спадковість…

11 години тому

Чому болить голова: причина, про яку рідко хто задумується

Виявляється, перемогти мігрені, найімовірніше, допоможе не невролог, а лікар зовсім іншої спеціалізації! Головний біль став…

12 години тому

Дієтолог розповіла, чи правда, що сирі овочі корисніші

Хоча деякі корисні для організму поживні речовини можуть руйнуватися при нагріванні, як варені, так і…

1 день тому

Як, не здаючи аналізи, виявити дефіцит йоду: тест у домашніх умовах

Йод відіграє важливу роль у синтезі гормонів щитовидної залози, а його дефіцит в організмі відразу…

2 дні тому

Що буде після повної відмови від кави: через день, тиждень, місяць

Заперечення, гнів, торг, депресія, прийняття. Розбираємось з усіма стадіями відмови від улюбленого напою! Багато лікарів…

2 дні тому

Яким має бути догляд за волоссям восени: головні секрети

Восени наші локони зазнають не менших випробувань, ніж у літній період. Як же зберегти волосся…

3 дні тому