Шлунково-кишковий тракт – найбільший імунний орган людини, в якому знаходиться близько 80% імунних клітин.
Хочеш, щоб хвороби оминали тебе? Подбай про ШКТ! Як саме? Ось що, вважають експерти, треба обов’язково робити – особливо взимку!
«У нашому кишечнику мешкають трильйони корисних бактерій, які часто називають мікробіомом. Чим більше різних видів “хороших” мікробів мешкає у вашому кишечнику, тим сильнішою буде ваша імунна відповідь. Ви можете збільшити різноманітність мікробіома, використовуючи особливі волокна – пребіотики, які містяться в цибулі-пореї, цибулі, спаржі і цикорії. Але важливі не тільки вони, а й будь-яка інша клітковина, так що не забувайте про цілісні злаки, горіхи, фрукти та овочі», — радить дієтолог і лікар Кейтлін Холл.
“Пам’ятайте, що є зв’язок між мозком і кишечником, і тому стрес може послаблювати імунну систему і викликати загострення запальних захворювань”, – говорить експерт з велнесу Симона Томас. Вона радить зробити частиною своєї щоденної рутини дихальні практики та медитації — навіть п’ять хвилин на день, витрачені на них, можуть допомогти тобі зберегти здоров’я.
Мова, звичайно ж, не про карамель. «Пігменти, що надають насичений колір фруктам та овочам, є чудовим джерелом живлення для мікробіома. Наприклад, флавоноїди, що містяться в чорниці та журавлині, мають антибактеріальну дію, а каротиноїди з моркви та шпинату допомагають боротися з вільними радикалами та запаленням», — каже натуропат та психотерапевтка Деббі Коттон.
«Один із найпростіших способів підтримати мікробіом — це включити до раціону продукти, природно багаті на пробіотиків — квашену капусту, кімчі, місо, комбучу, живий йогурт і кефір. Не обмежуйтеся чимось одним: різноманітність йде на користь кишечнику», – радить дієтолог-терапевт Наташа Еванс.
Наташа також нагадує, що в гонитві за клітковиною не варто ігнорувати м’ясо, птицю та рибу, які дуже важливі для нашої імунної системи. Еванс рекомендує не викидати кістки, а поставити їх варитися на кілька годин — отриманий бульйон буде багатий на різні поживні речовини, у тому числі глутамін і колаген, які допомагають підтримувати здоров’я ШКТ.
«Безсоння та недосип пов’язані з дисбалансом мікробіома. Крім того, все більше даних говорять, що мікроби нашого кишківника можуть впливати на якість сну. Тож узимку дуже важливий режим: краще лягати раніше, а протягом дня частіше виходити на вулицю, щоб підтримати циркадний ритм», — каже фахівець із харчування та натуропат Клер Барнс.
Тренди не можуть бути всі швидкоплинними. Причина досить очевидна. Просто деякі з модних тенденцій так…
Мода швидкоплинна. В цьому є великий сенс. Про це варто замислитися, коли на арені з'являється…
Біла сорочка часом здається найнуднішим предметом гардеробу, хоча обійтися без неї практично неможливо. Насправді, вирішити…
Ви помітили один тренд серед фешн-інфлюєнсерів? Цього сезону вони відводять одну з головних ролей аксесуарам.…
Знайомимось із черговою версією трендового перлинного манікюру, натхненого сніговим вайбом грудня, який вже ось-ось на…
Трикотажні речі - це не тільки про зиму, вони необхідні кожній модниці цілий рік. Але…